----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Wraz z powracającymi na drogi po pandemicznej przerwie samochodami, kolejne firmy ubezpieczeniowe przywracają wyższe stawki dla kierowców. Wcześniej uczyniły to Geico i Progressive, planuje do nich dołączyć Allstate.

Drugi co do wielkości ubezpieczyciel samochodów w naszym stanie - Allstate - podniesie ceny swych polis średnio o 2.5%, począwszy od końca przyszłego miesiąca. Zmiana dotyczyć ma większości ubezpieczonych.

Tym samym firma z siedzibą w Northbrook dołącza do dużych rywali - Progressive i Geico - w podnoszeniu kosztów ubezpieczenia dla kierowców z Illinois. Pochodzące ze stanu Maryland Geico, czwarty co do wielkości ubezpieczyciel samochodów w Illinois i drugi co do wielkości w USA, podnosi stawki o ponad 6% dla większości swoich klientów – jest to największa podwyżka od sześciu lat.

Podwyżka Allstate nie jest tak wysoka, tym bardziej, że na początku roku stawki obniżone zostały tam o 5%, co według tej firmy wynikało z niższych kosztów roszczeń związanych ze zmniejszoną jazdą w okresie pandemii. Ale teraz na drogach znów jeździ więcej samochodów, a towarzystwa ubezpieczeniowe obserwują szybki wzrost wypłat odszkodowań, w związku z czym reagują dość szybko podwyżkami.

Wzrost cen w Allstate będzie kosztować przeciętnego posiadacza polisy około $42 więcej w skali roku.

Jest jeszcze State Farm z Bloomington, zdecydowanie największy ubezpieczyciel samochodów w Illinois, który na początku tego roku podniósł stawki w swoim rodzinnym stanie o nieco ponad 4%. Ale, co należy zaznaczyć, nastąpiło to po ponad 14% obniżce w zeszłym roku, która była odpowiedzią na mniejszy ruch na ulicach.

Tak więc, mimo podwyżek, wielu kierowców wciąż płaciło będzie mniej niż ponad rok temu. Przynajmniej przez chwilę.

rj