----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

25 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Matematyka jako przedmiot szkolny przez jednych jest uwielbiana, a przez innych wręcz znienawidzona. Nie można jej jednak odmówić przydatności w życiu codziennym, warto więc uczyć się jej na bieżąco.

A gdyby tak połączyć pożyteczne z przyjemnym? Jednocześnie utrwalać wiedzę i rywalizować o nagrody? Abstrakcja? Otóż wcale nie! Nowy portal Mathematics.live, stanowiący matematyczną odsłonę znanego i lubianego przez uczniów serwisu Dyktanda.pl, przygotował ciekawą propozycję.

Ideą konkursu Mistrz Matematyki, bo o nim właśnie mowa, jest rozwijanie talentów matematycznych poprzez utrwalanie i poszerzanie wiedzy. Stwarza okazję do zgłębienia poszczególnych zagadnień matematycznych, a następnie przedstawienia ich w sposób kompleksowy i zrozumiały. Uczestnicy sami decydują, które spośród listy przygotowanych przez organizatora tematów chcą opracować i przesłać na konkurs. Taka forma rywalizacji pozwala też rozwijać u uczestników talent dydaktyczny, albowiem kluczowe jest nie tylko opanowanie tematu, ale także przedstawienie go w sposób czytelny dla innych.

Tematyka jest bardzo szeroka, począwszy od tabliczki mnożenia i wzoru na pole koła, aż po macierze i granice ciągów. Każde z nadesłanych opracowań będzie sprawdzane i oceniane przez nauczycieli matematyki. Punkty gromadzone przez uczestników sumują się w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Warto w tym miejscu wspomnieć, że organizator oprócz nagród głównych przewidział także nagrody gwarantowane, przyznawane po osiągnięciu danego pułapu punktów. Do zdobycia pierwszej nagrody wystarczy zaledwie 50 punktów! Pracowitość zostanie więc na pewno wynagrodzona!

Pula nagród też robi wrażenie. Za zdobycie miejsca w pierwszej dziesiątce uczestnik otrzyma nagrodę o wartości minimum 500 zł, a zwycięzca będzie mógł rozporządzić kwotą w wysokości aż 2000 zł!

Konkurs Mistrz Matematyki właśnie się rozpoczął i potrwa do 27 marca 2022 r. Warto jak najwcześniej dołączyć do rywalizacji, gdyż z każdym dniem kurczy się lista tematów dostępnych do opracowania. Udział w konkursie jest oczywiście w pełni bezpłatny. Do rywalizacji można dołączyć TUTAJ.

Pozostaje mieć nadzieję, że ciekawa forma konkursu oraz atrakcyjne nagrody zachęcą do zmiany spojrzenia na królową nauk także osoby, które do tej pory patrzyły nieprzychylnie na wszystko, co związane jest z liczeniem. A tymczasem niejednokrotnie przekonujemy się, jak ważne są w życiu pewne podstawy matematyki. Przykłady? Proszę bardzo: obliczenie wysokości rat kredytu, opłacalności leasingu czy zwrotu z inwestycji to tylko niektóre kalkulacje, które warto przeprowadzić samemu, aby nie dać się oszukać. Z kolei geometria znajdzie zastosowanie chociażby przy obliczaniu liczby płytek, które trzeba kupić na podłogę w naszej nowej łazience.

To oczywiście dopiero początek tego, co królowa nauk ma dla nas w zanadrzu. I nawet jeżeli uczniom często wydaje się, że bardziej złożone zagadnienia nie przydadzą im się w życiu, to jednak ich opanowanie jest niezbędne do zdania egzaminów, a co za tym idzie - do ukończenia kolejnych etapów edukacji. Udział w konkursie Mistrz Matematyki na pewno pomoże osiągnąć te cele - a być może pozwoli także wzbogacić się o cenne nagrody. Tego Wam właśnie życzymy!

22 matematyka

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----