Uczczenie ofiar pandemii
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W ramach wydarzenia zaplanowanego przez przyszłą administrację Biden-Harris organizowanego ku pamięci osób, które zmarły z powodu Covid-19, we wtorek wieczorem w chicagowskich drapaczach chmur na 10 minut zostaną wyłączone światła.

Biuro burmistrz Lightfoot poinformowało, że najbardziej charakterystyczne i znane budynki w mieście, a także Navy Pier, zgaszą światła we wtorek o godz. 6 wieczorem.

Mieszkańcy i firmy są proszeni o wzięcie udziału w tym wydarzeniu, postępując tak samo i wyłączając w tym czasie całe oświetlenie. Zachęca się ludzi do wyjścia z domu lub miejsca pracy i zapalenia świecy, aby uczcić życia stracone w czasie pandemii.

Na początku pandemii mieszkańcy Chicago rozpoczęli rytuał zapalania światełek i wspólnego śpiewania nocą piosenek. Ludzie stali wtedy w swoich oknach lub zbierali się na balkonach i wysyłali w nocne niebo różnego rodzaju światełka – używając latarek, telefonów, czy po prostu włączając i wyłączając w domu oświetlenie. Śpiewali piosenki, zazwyczaj optymistyczne – „We Are The Champions”, „YMCA” i temu podobne. Rytuał był formą oddania hołdu przedstawicielom służby zdrowia i innym niezbędnym pracownikom. Szybko stał się zwyczajem łączącym ludzi – w momencie, gdy nakazano im zachowywać dystans społeczny i izolować się od innych. Radio WDRV 971. Zaczęło współorganizować wydarzenie, grając wybrane w tym celu piosenki o godz. 8 wieczorem.

Wtorkowe wydarzenie ma również połączyć mieszkańców, tym razem, aby mogli wspólnie oddać hołd ofiarom. Burmistrz poprosiła mieszkańców całego Chicago o wzięcie udziału, wyłączenie oświetlenia na 10 minut i uczczenie ciszą pamięć wszystkich zmarłych. O 6:10 wieczorem powinniśmy ponownie włączyć światła, symbolizując przejście od ciemności do światła.

Wydarzenie organizowane w Chicago jest częścią narodowych obchodów upamiętniających ofiary koronawirusa, zaplanowanych na dzień zaprzysiężeniem Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Czuwanie przy świecach zaplanowane jest we wtorek na godz. 5:30 po południu (czasu lokalnego w Waszyngtonie) przy Lincoln Memorial Reflecting Pool.

We wtorek przekroczona została liczba 2 milionów ofiar koronawirusa na całym świecie. Stany Zjednoczone są liderem wśród innych narodów, osiągając siedmiodniową średnią 2,249 zgonów dziennie w miesiącu styczniu. Chicago straciło ponad 4,300 mieszkańców z powodu Covid-19.

Wielu uważa, że wciąż znajdujemy się w ciemności. Jesteśmy daleko od światła. Ale potrzebujemy go, aby wskazywało nam drogę – a drogą tą będzie pamięć, szacunek i dbanie o siebie nawzajem.

jm