Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Grupa uczniów–biegaczy uczęszczających do chicagowskich szkół publicznych pozwała Illinois High School Association i okręg szkolny, mając nadzieję na obejście polityki uniemożliwiającej uczniom-sportowcom rywalizowanie w fazie playoff podczas strajku nauczycieli.

Pozew, złożony w czwartek w Cook County Circuit Court przez rodziny 14 uczniów Jones College Prep, poszukuje tymczasowego rozwiązania, które umożliwiłoby biegaczom na wzięcie udziału w zawodach rozpoczynających się w ten weekend.

Zgodnie z polityką IHSA, „żaden zespół nie może uczestniczyć w międzyszkolnych zawodach lub działalności” gdy szkoła nie pracuje z powodu „strajku nauczycieli lub innego personelu szkoły”.

Ale Kevin Sterling, adwokat, który złożył pozew, i którego syn również uczęszcza do Jones College Prep, powiedział, że zwrócił się do IHSA o ponowne sprawdzenie swojego regulaminu w celu znalezienia wyjątku, który pozwoliłby uczniom-sportowcom konkurować.

„Poprosiliśmy ich, aby wykorzystali trochę kreatywności w rozwiązaniu tego problemu dla tych dzieci, które naprawdę poniosły krzywdę w wyniku tego strajku” – powiedział.

Zapytany o wniesiony pozew, dyrektor wykonawczy IHSA, Craig Anderson poinformował, że pracownicy IHSA konsekwentnie realizują swoją politykę strajkową i że zamierzają „powstrzymać się od dalszych komentarzy” do czasu rozstrzygnięcia sporu.

Zasady IHSA mówią, że jeśli drużyna spóźni się na rozpoczęcie sezonu z powodu strajku, nie może potem brać udziału w zawodach. W przypadku zawodników cross-county sezon rozpoczyna się w sobotę od regionalnych spotkań w całym stanie. Najszybsi biegacze zakwalifikują się do zawodów sekcyjnych, które odbędą się 2 listopada, a następnie do finałów stanowych w Peoria, 9 listopada.

Pozew został złożony również w imieniu innych uczniów-sportowców w podobnej sytuacji.

Sterling dodaje, że pozew nie ma podtekstów politycznych.

„Nie zajmujemy stanowiska w kwestii strajku” – powiedział. „Nie chodzi o to, czy uważamy, że CPS lub Chicago Teacher Union ma rację, czy nie. Chodzi o te dzieci, które ciężko pracowaly przez całe lato i jesień i zasługują na szansę rywalizacji”.

Przywódcy związkowi wyrazili współczucie dla uczniów-sportowców dotkniętych strajkiem. Stacy Davis Gates przyznała, że wielu uczniów nie może brać udziału w ważnych wydarzeniach sportowych z powodu strajku, mówiąc, że „głęboko, głęboko przeprasza wszystkich, którzy opuścili zawody”.

„Nie ma nic, co możemy powiedzieć tym uczniom-sportowcom, co by mogło poprawić sytuację” – powiedziała Davis Gates na początku tego tygodnia. „To do bani…”.

Przemawiając w czwartek kurator oświaty Janice Jackson powiedziała, że problem nie leży w gestii dystryktu.

„To nie jest decyzja CPS. Nie wykorzystujemy naszych dzieci jako pionka przetargowego podczas całej debaty o strajku. Przepisy IHSA wyraźnie stwierdzają, że potrzebujemy obecności 51% naszych uczniów, aby być okręgiem operacyjnym i dlatego nie możemy brać udziału, z powodu przestoju”.

Brak możliwości startu w zawodach stanowych pozbawi uczniów również możliwości zostania zauważonymy przez przedstawicieli collegów i potencjalnego otrzymania stypendium.

„Dla dzieci z rodzin o ograniczonych zasobach może to być jedna szansa na dostanie się na studia” – powiedział Sterling.

Sezon biegów cross-country rozpoczyna się w ten weekend, ale strajk nauczycieli dotknął także inne drużyny sportowe szkół średnich.

Simeon Career ACademy złożłyła dwa odwołania do IHSA mając nadzieję, że jej wysoko notowanej drużynie footbollowej uda się wziąć udział w rozpoczynających się w sobotę playoffach.

„Ta walka… jest nie tylko dla nas” – powiedział Ian Bacon, uczeń Jones College Prep i jeden z grupy osób, które złożyła pozew. „Dotyczy wszystkich przyszłych uczniów-sportowców, którzy mogą znaleźć się w takiej sytuacji”.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location