Uczniowie szkół publicznych w Illinois otrzymają zwrot kosztu posiłków szkolnych
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Rząd federalny zrekompensuje rodzinom około miliona uczniów szkół publicznych w Illinois równowartość nieodebranych posiłków szkolnych w okresie pandemii, a konkretnie w okresie nauki zdalnej.

Program o nazwie Pandemic Electronic Benefits Transfer (P-EBT) jest odgałęzieniem regularnego programu EBT i przeznaczony jest dla uczniów szkół publicznych, którzy zazwyczaj otrzymują - bezpłatnie lub po obniżonej cenie - szkolne śniadanie i lunch, ale w związku z zamknięciem szkół nie mieli do nich dostępu.

Wysokość tego świadczenia uzależniona będzie od liczby dni nauki zdalnej, niezależnie od dochodu lub statusu imigracyjnego.

W Chicago

Według Sun-Times, Chicago Public Schools uczestniczą w federalnym programie. Rodziny każdego ucznia CPS są uprawnione do otrzymywania posiłków i automatycznie otrzymają pocztą kartę debetową wartości 450 dolarów, plus dodatkowe kilkaset dolarów w kolejnym miesiącu.

Wiele szkół publicznych należących do CPS zapewniały posiłki na wynos podczas zdalnego uczenia się, ale nie będzie to miało wpływu na wysokość wypłat.

Inne dystrykty szkolne

Pierwsze karty debetowe zostaną rozdysponowane w połowie marca i będą zawierały równowartość $6.82 za każdy dzień zdalnej nauki do grudnia ubiegłego roku. W przypadku Chicago daje to $450, mogą to być inne sumy dla innych rejonów, zależnie od liczby dni z nauką zdalną.

Kolejne karty z sumą pokrywającą miesiące styczeń - marzec wysłane zostaną w kwietniu, a począwszy od maja rodziny uczniów otrzymają miesięczne zasiłki aż do końca okresu zdalnej nauki.

Karty mogą być używane w każdym sklepie spożywczym akceptującym płatności w systemie EBT.

Urzędnicy proszą rodziny uczniów szkół publicznych, aby zwracały uwagę na przesyłki pocztowe, by przez przypadek karta nie została wyrzucona, gdyż nie może być ona wysłana ponownie, a wysłane pieniądze nie mogą być odzyskane.

Jeśli ktoś w okresie ostatniego roku przeprowadził się, powinien jak najszybciej zaktualizować adres i podać nazwę nowej szkoły publicznej, do której uczęszcza dziecko lub dzieci.

rj