----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Wieloletnią tradycją okresu bożonarodzeniowego w szkole im. św. Błażeja jest wspólna kolacja uczniów połączona z rekolekcjami. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w weekend przed Wigilią do świątecznego stołu zasiedli uczniowie poszczególnych klas podzieleni na dwie grupy wiekowe.

W momencie, gdy wieczerzę spożywali młodsi uczniowie, starsi uczestniczyli w rekolekcjach prowadzonych przez franciszkanina, o. Ayuba Mwendę. Opłatki pobłogosławił ks. Paweł Łapa z Syberii, który po przybliżeniu dzieciom miejsca swojej misyjnej pracy na Syberii, zaprosił uczniów i nauczycieli do wspólnej modlitwy słowami: „Prośmy Pana Boga, żeby pobłogosławił te pokarmy, abyśmy przez te rekolekcje i spowiedź przygotowali się na prawdziwe Boże Narodzenie. Jest ono wtedy, gdy Jezus Chrystus rodzi się w stajenkach naszych serc”.

DSC 9085

Wspólna kolacja wigilijna w szkole im. św. Błażeja ma wieloletnią tradycję

W gronie gości, którzy w piątkowy wieczór złożyli uczniom życzenia, byli między innymi: prezes Związku Podhalan Stanisław Sarna, była wiceprezeska góralskiej organizacji Zofia Bobak, Marek Dobrzycki oraz dyrektor szkoły Małgorzata Tys. Wigilijną kolację serwowano dzięki właścicielowi sali bankietowej Lone Tree Manor Tomaszowi Wojdyle. Do dzieci zawitał św. Mikołaj z prezentami.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP