Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Kolejna osoba na stanowisku burmistrza zostanie zaprzysiężona w momencie, gdy policja będzie przygotowywać się na kolejną falę letniej przemocy w mieście. To chyba największy problem, z którym będzie musiał zmierzyć się nowy burmistrz.

Podczas forum odbywającego się na University of Chicago Institute of Politics, Lori Lightfoot I Toni Preckwinkle powiedziały, że ich głównym priorytetem będzie uczynienie Chicago bezpieczniejszym.

„W ciągu ostatnich siedmiu lat w tym mieście zastrzelono ponad 23 tysiące osób. To niedopuszczalna liczba” – powiedziała Lightfoot.

„Każdy ma prawo czuć się bezpiecznie w domu i w swojej społeczności” – dodała Preckwinkle.

Lightfoot, była przewodnicząca zarządu rady chicagowskiej policji, chce nazwać przemoc kryzysem zdrowia publicznego. Wzywa także do większych inwestycji w dzielnice miasta, do utworzenia biura bezpieczeństwa publicznego w administracji burmistrza i chce także zatrudnić i przeszkolić nowych detektywów.

„Nikt żyjący w tak bardzo niebezpiecznym środowisku, nie zaufa jakiemuś białemu facetowi – a tacy są przede wszystkim – który pojawi się u niego, na oczach wszystkich sąsiadów, w białej koszuli i krawacie i zapyta: ‘Hej, a przy okazji, widziałeś coś, chcesz mi o tym opowiedzieć?’. Ludzie boją się podejmować ryzyko w takim środowisku” – powiedziała Lightfoot na temat zatrudnienia i przeszkolenia nowych detektywów, którzy pracowaliby w dzielnicach najbardziej dotkniętych przemocą.

Preckwinkle, szefowa Rady Powiatu Cook, również proponuje, aby przemoc została uznana za kryzys zdrowia publicznego. Dodatkowo wzywa do poważnych inwestycji w departamenty policji. Więcej pieniędzy na wspieranie młodzieży w środowiskach narażonych na przemoc i egzekwowanie odpowiedzialności ze strony policjantów. Zwróciła uwagę na fatalny wskaźnik morderstw w naszym mieście.

„W kwestii tych najbardziej poważnych przestępstw niestety nie wykonujemy dobrej pracy przy doprowadzaniu winnych przed wymiar sprawiedliwości, i oczywiście ma to druzgocący efekt w społecznościach, ponieważ jeśli wiesz, że osoba, która zabiła twojego brata, wujka, ojca czy też sąsiada, prawdopodobnie i tak nie zostanie postawiona przed sądem, pokusą jest zemsta i odwet we własnym zakresie” – powiedziała Preckwinkle.

Forum miało miejsce w momencie, gdy Rada Miasta zatwierdziła wydatek 95 milionów dolarów na powstanie nowej akademii policyjnej.

Podczas prowadzenia kampanii wyborczych, obie kandydatki wielokrotnie mówiły, iż sprzeciwiają się powstaniu nowej akademii. Jednak w środę obie wyraziły poparcie dla nowego ośrodka szkoleniowego.

„Nie sprzeciwiam się nowemu obiektowi szkoleniowemu. Po prostu pytam, czy musimy wydać 95 milionów na nową akademię dla policjantów i strażaków” – powiedziała Preckwinkle.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location