Udany rok fundacji
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Przed świętami Bożego Narodzenia na ostatnim w tym roku zebraniu zgromadzili się wolontariusze Fundacji Parafii Strzelce Wielkie. Uczestnicy spotkania wysłuchali informacji przewodniczącego Stanisława Chwały o tegorocznych dokonaniach chicagowskiej fundacji, która od 2006 roku wspiera wyposażanie nowo wybudowanego Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich, podzielili się opłatkiem i wspólnie śpiewali kolędy.

Dzięki chicagowskiej fundacji do tej pory udało się wypracować i przekazać do sanktuarium blisko 600 tysięcy dolarów. Środki te zostały przeznaczone na sfinansowanie licznych projektów inwestycyjnych. Tylko w minionym roku udało się zapewnić strzeleckiej świątyni niezależność w zakresie dostaw energii elektrycznej poprzez sfinansowanie instalacji paneli słonecznych. Obecnie fundusze są kierowane na budowę dróżek maryjnych, które staną się miejscem kontemplacji i odpoczynku dla rzeszy pielgrzymów coraz liczniej nawiedzających strzeleckie sanktuarium.

„W minionym roku nasze cztery imprezy dochodowe przyniosły ponad 50 tysięcy dolarów. Na nadchodzący rok również zaplanowaliśmy organizację czterech imprez charytatywnych. 15 lutego odbędą się Walentynki. Na 14 czerwca i 19 lipca zaplanowaliśmy dwa pikniki charytatywne. Czternasty rok naszej działalności zakończymy zabawą andrzejkową. Mam nadzieję, że będą one tak samo udane jak tegoroczne” – powiedział przewodniczący fundacji Stanisław Chwała.

Spotkanie członków fundacji stało się również okazją do podzielnia się opłatkiem, złożenia życzeń i zjedzenia wspólnie wieczerzy wigilijnej.