----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

30 sierpnia 2021

Udostępnij znajomym:

Chodzi przede wszystkim o ograniczenie tzw. nieistotnych podróży z terenu USA i pięciu innych państw, oraz wznowienie kwarantanny i testów niezależnie od stanu szczepienia. Decyzja podjęta została w związku z rosnącą liczną przypadków Covid, zwłaszcza wariantu delta i niższym niż w Europie wskaźnikiem szczepień.

Z listy tzw. bezpiecznych krajów usunięte zostają ponownie USA, Kosowo, Izrael, Czarnogóra, Liban i Macedonia Północna. Lista zaleceń EU, która jest weryfikowana co dwa tygodnie, nie jest wiążąca dla państw członkowskich, ale generalnie wyznacza ramy dotyczące wizyt spoza terenu Unii.

Mimo zaleceń państwa członkowskie zachowują kontrolę nad wszystkimi zasadami dotyczącymi podróży turystycznych na ich terenie, takimi jak nakładanie kwarantanny na osoby niezaszczepione, czy akceptowanie zaświadczeń o szczepieniu z innych krajów.

Rada Europejska zaleciła w czerwcu zniesienie ograniczeń dotyczących podróży względem 14 krajów, w tym Stanów Zjednoczonych. Jednak liczba przypadków Covid-19 w Stanach Zjednoczonych wzrosła w ostatnich tygodniach w związku z rozprzestrzenianiem się wysoce zaraźliwego wariantu delta przede wszystkim wśród osób niezaszczepionych. Wzrosła tez do poziomów nienotowanych od zimy liczba zachorowań wśród dzieci.

rj

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----