United Center punktem szczepień
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Parking United Center stanie się miejscem masowych szczepień, zdolnym do dystrybucji 6 tysięcy dawek szczepionki dziennie - to efekt wspólnych wysiłków władz lokalnych, stanowych i federalnych mających na celu zwiększenie zakresu szczepień w społecznościach najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa.

Punkt ma zostać otwarty 10 marca, a szczepionki będą dostępne dla każdego kwalifikującego się (zgodnie z wytycznymi stanowymi) mieszkańca Illinois, co obejmuje osoby powyżej 65. roku życia, pracowników służby zdrowia oraz niezbędnych pracowników, a od tego tygodnia także osoby cierpiące na choroby współistniejące. Wizyty będą umawiane w pierwszej kolejności dla osób powyżej 65. roku życia.

Władze Chicago oraz Illinois pracują nad podniesieniem wskaźników szczepień wśród czarnych i latynoskich mieszkańców, które otrzymują znacznie mniejsze dawki szczepień.

Zgodnie z zapowiedzią Białego Domu, rząd zapewni United Center bezpośredni przydział szczepionek zamiast pobierać je z zapasów stanowych czy miejskich. Z informacji biura gubernatora wynika, że witryna ma być otwarta przez osiem tygodni w ramach programu federalnego.

Firma Uber zapowiedziała 20,000 darmowych przejazdów do United Center - powiedziała burmistrz Lightfoot. Mieszkańcy Chicago, którzy się zarejestrują na szczepienia i wykażą, że nie mają żadnych lub ograniczone możliwości transportu, mogą skorzystać z opcji darmowych przejazdów.

jm