----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Chicago Bears to nie jedyna organizacja, która myśli o przeprowadzce do Arlington Heights. United Airlines planuje do 1 kwietnia przenieść 900 swoich pracowników ds. operacyjnych z siedziby w Willis Tower do nowo zakupionego obiektu na północno-zachodnich przedmieściach. Oznacza to, że ponad jedna czwarta pracowników chicagowskich linii lotniczych przeniesie się poza miasto.

Linie lotnicze zakupiły nieruchomość o powierzchni prawie 200 tys. stóp kwadratowych przy 1501 W. Shure Drive, którą wcześniej wynajmowały od 2019 roku. Cena nie jest znana. Usytuowany na 22 akrach w pobliżu Route 53 i Dundee Road w Arlington Heights, odnowiony budynek był wcześniej częścią podmiejskiego kampusu Motoroli.

„Obiekt jest większy, można go poszerzać, aby wspierać oczekiwany rozwój linii w nadchodzących latach" - powiedział rzecznik United Charlie Hobart. "Ma kilka technicznych zalet, w tym dwa zapasowe generatory i wygodny ogrodzony parking dla naszych pracowników".

Nowy obiekt stanie się centrum operacji powietrznych, które jest sercem linii lotniczej, gdzie nadzorowany jest każdy lot w całej flocie - powiedział Hobart. Willis Tower będzie służyć jako rezerwowe. Około 400 pracowników ds. operacyjnych pozostanie w Willis Tower, w tym ci na kluczowych stanowiskach kierowniczych - powiedział Hobart.

Jak wynika ze wstępnych kalkulacji, United może wnieść do lokalnej gospodarki około 3.8 miliona dolarów rocznie. Pieniądze będą pochodzić głównie z zakupionej przez pracowników żywności, paliwa oraz innych wydatków - wynika z komunikatu prasowego. Może to pomóc pobudzić lokalne biznesy.

Linia lotnicza nie planuje jednak całkowitej przeprowadzki poza Chicago. "Jesteśmy przywiązani do miasta, nie mamy planów przeniesienia naszej siedziby” - powiedział Hobart. "Zainwestowaliśmy miliony dolarów w tę przestrzeń". W 2019 roku United przedłużył swoją dzierżawę w Willis Tower na 14 lat. W tamtym czasie firma zajmowała 850 tys. stóp kwadratowych na 16 piętrach, ale podczas pandemii w 2020 roku, zmniejszyła swoją powierzchnię biurową w Willis Tower o trzy piętra i 150 tys. stóp kwadratowych w styczniu.

al