----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

14 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Napady na członków załogi, nadużywanie alkoholu oraz przemoc słowna. Według danych Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), ubiegły rok był najgorszym w historii pod względem nieodpowiednich zachowań pasażerów na pokładach samolotów w Stanach Zjednoczonych.

Do 31 grudnia FAA zarejestrowała 5,981 raportów o niesfornych pasażerach. Spośród nich 4,290, czyli prawie 72 procent, stanowiły incydenty związane z maskami. Właśnie mija rok odkąd FAA ogłosiła politykę "zero tolerancji" dla tych, którzy odmawiają zakładania masek, a ich noszenie jest obowiązkiem ustanowionym przez prawo federalne. Za sprzeciw grożą kary grzywny, a w skrajnych przypadkach nawet więzienie. Regulacja, która miała pierwotnie wygasnąć w marcu 2021 roku, została przedłużona. 

Jednak dobrą wiadomością, jest to, że liczba incydentów w porównaniu z początkiem roku 2021 znacząco spada, ale jak podkreśla FAA, w tej kwestii pozostało jeszcze wiele do zrobienia. 

Oprócz "ekstremalnie brutalnych" i najbardziej "oburzających" przypadków, które trafiły na pierwsze strony gazet, załoga niemal co dzień ma do czynienia z agresją ze strony pasażerów. Czasem zdarzają się incydenty, które bezpośrednio nie są wycelowane w nich, jednak dochodzi do uderzania w oparcia foteli, plucia, rzucania śmieci w innych ludzi, krzyków i obelg - relacjonuje jedna ze stewardess Sara Nelson na łamach CNN Travel. "Dzisiaj, kiedy stewardessy zakładają swoje uniformy, nie wiedzą czy nie staną się celem dla brutalnego ataku”.

Ostatnio głośno było o incydencie, który zdarzył się na pokładzie samolotu linii Delta Air Lines lecącego z Tampy do Atlanty, gdzie doszło do kłótni między dwójką pasażerów. Kobieta zaatakowała innego pasażera, który zdjął maseczkę na czas jedzenia i picia. Agresywna podróżniczka najpierw obrzucała go wulgaryzmami, a później też uderzyła go w twarz. Nie brakowało także napaści na załogę. Wyjątkowo brutalny przypadek miał miejsce na pokładzie samolotu linii American Airlines, lecącego z Nowego Jorku do Kalifornii. Jeden z pasażerów podszedł do stewardessy i złamał jej nos. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej na pokładzie Southwest Airlines agresywny turysta wszczął awanturę i zaatakował stewardesę, w wyniku czego kobieta straciła dwa zęby.

al

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----