----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Wkrótce przy North Michigan Ave. w Chicago powstanie muzeum lodów. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2022 roku.

Słodkie królestwo ma miesić się w budynku Tribune Tower, który przez lata był siedzibą Chicago Tribiune. W 2016 roku kupili go za sumę 240 milionów dolarów deweloperzy z CIM Group i Golub & Co i przekształcili go w dużej mierze w wysokiej klasy apartamenty. Zbudowany w 1925 roku neogotycki zabytek został zaprojektowany przez nowojorskich architektów Raymonda Hooda i Johna Meada Howellsa. W zeszłym miesiącu mieszkanie z czterema sypialniami i zewnętrznym tarasem zostało tam sprzedane niebagatelną sumę 8.1 miliona dolarów.

Muzeum podpisało siedmioletnią umowę na wynajem 13,544 stóp kwadratowych, a otwarcie planowane jest już na wiosnę.

Lodowe królestwo zadebiutowało w 2016 roku w Nowym Joru i przyciągnęło ogromne kolejki oraz rzeszę fanów. Główna atrakcja to oczywiście lody w pięciu smakach z finezyjnymi posypkami. Miejsce to cieszy się również ogromną popularnością ze względu na piękny wystrój w pastelowych kolorach. Niewątpliwie można tam zrobić bajkowe zdjęcia.

Oprócz atrakcji o tematyce lodowej, miejsce będzie oferować także te z związane z Wietrznym Miastem. Zobaczymy tam m.in. dużego różowego loda w kształcie hot-doga oraz żelki przypomnijcie chicagowską fasolkę. Muzeum będzie oferować mieszkańcom 14 bajkowych kącików tematycznych.

 

Zwiedzanie będzie trwać ponad godzinę, oczywiście z przerwą na degustacje łakoci. Na razie nie wiadomo, ile będą kosztować bilety do chicagowskiej słodkiej krainy, w innych muzeach w USA to koszt w granicach 38 do 49 dolarów.

Jesteście gotowi na lodowe szaleństwo?