W góry! Do Naperville!
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Położone na południowo-zachodnich przedmieściach Naperville od dawna cieszy się popularnością i w rankingach mniejszych miast zawsze zajmuje znaczącą pozycję. Zwykle jednak z powodu jakości życia, czy szkół, niekoniecznie okolicznych widoków.

W tym tygodniu Naperville zyskało sporą popularność na Tweeterze w związku z zamieszczoną tam informacją. Powód dla wielu zaskakujący, jak i zabawny.

Zaczęło się od informacji pochodzącej z profilu “Beautiful Illinois”, który poinformował o „zapierających dech w piersiach widokach” pochodzących z naszego stanu. Publikowane zdjęcia podpisane były nazwami miejsc w Illinois, choć przedstawiały różne, często odległe zakątki całego świata.

W jednym z wpisów przeczytać można było: “Naperville. Illinois zapiera dech w piersiach”. Zdjęcia towarzyszące tweetowi były jednak dalekie od Naperville i pokazywało wspaniałe górskie widoki. Jeden z czytelników poinformował, że to Park Narodowy Torres del Paine w Chile.

Ulubiona część Naperville? Fiordy!

Tweet szybko przyciągnął uwagę tysięcy osób, z których wiele kontynuowało zabawę prezentując inne, “lokalne” zdjęcia z przedmieść Chicago.

„Tyle jest rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Joliet Illinois” – przeczytać można we wpisie ilustrowanym zdjęciami płetwonurków i górskich szczytów. „Góry są wspaniałe, a każdego ranka lubię ponurkować z akwalungiem”.

“Moja ulubiona część Naperville?” – pytał jeden z użytkowników Tweetera. “Fiordy!”

“Wszystko to nic w porównaniu do właśnie odnowionej kręgielni w Bolingbrook” – napisał ktoś inny, po czym do Tweeta dołączył zdjęcie Koloseum w Rzymie.

64

"Nie kłam! To Aurora!" – napisał użytkownik w komentarzach.

RJ