----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

16 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Zmiana w prawie o ruchu drogowym ma znieść wymóg posiadania przedniej tablicy rejestracyjnej w autach zarejestrowanych w Illinois – to stanowej legislatury wpłynął projekt ustawy w tej sprawie. 

To pozwoliłoby zaoszczędzić stanowi $800,000 na produkcji tablic w przypadku wydawania podwójnych. Jeśli ustawa zostanie przyjęta, Sekretarz Stanu Illinois będzie wydawał tylko jedną tablicę rejestracyjną zamiast dwóch – niezależnie od tego, czy będą to numery losowe czy indywidualne. 

Illinois dołączy do pozostałych

Obecnie dwadzieścia stanów w USA wymaga, aby pojazd posiadał tylko tylną tablicę rejestracyjną. Prawo dotyczące przedniej tablicy rejestracyjnej ma na celu umożliwienie organom ścigania łatwiejszą identyfikację pojazdu. Pomaga to również w identyfikacji pojazdu w ramach programu Express Toll. Za brak jednej z dwóch nich grozi mandat w wysokości $200. Powszechną praktyką wśród właścicieli samochodów sportowych i luksusowych jest zdejmowanie przedniej tablicy rejestracyjnej ze względów estetycznych. Są jednak problemy czysto praktyczne. Problem z brakiem miejsca na tablicę rejestracyjną jest m.in. w Teslach, których właściciele ramki pod przedniej tablicy montują w różnych miejscach na wkręty bądź spinki. 

Co z tablicami cyfrowymi?

Radny 17. dzielnicy David Moore od ponad roku apeluje do stanowych władz o przyjęcie cyfrowych tablic rejestracyjnych, które zastąpiłyby obecne metalowe. Miałoby to pomóc w rozwiązaniu problemu plagi kradzieży samochodów. Zgodnie z propozycją Moore'a ekrany mogłyby być również wyposażone w nadajniki GPS, które przesyłałyby dane o położeniu do aplikacji mobilnej dostępnej dla właścicieli samochodów. Cyfrowe tablice są wyposażone we własne układy komputerowe, baterie i systemy komunikacji bezprzewodowej. Tablice wyposażone są w ekrany w technologii e-tuszu, czyli takie, które montowane są w czytnikach eBooków.

„Platforma cyfrowych tablic rejestracyjnych sprawi również, że rejestracja, odnawianie i nadawanie praw jazdy stanie się "przeszłością" - powiedział Moore.

Technologia cyfrowych tablic rejestracyjnych została przetestowana w Kalifornii w 2018 r. i od tego czasu została zalegalizowana w Kalifornii, Arizonie i Michigan. 

fk

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----