----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

30 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

Prezydent Joe Biden zapowiedział wzmocnienie amerykańskiej armii w Europie. Wśród działań, które podejmą Stany Zjednoczone, będzie utworzenie stałej kwatery głównej V Korpusu Armii USA w Polsce. Deklarację prezydent USA złożył podczas szczytu NATO w Madrycie.

„Mamy bardzo intensywny plan. Rozpoczynamy absolutnie historyczny szczyt. Podczas naszego spotkania zatwierdzimy nową koncepcję strategiczną NATO i potwierdzimy jedność i gotowość sojuszu, aby bronić każdej piędzi terytorium NATO” - powiedział prezydent USA Joe Biden podczas spotkania z sekretarzem generalnym sojuszu Jensem Stoltenbergiem.

Stany Zjednoczone zwiększą swoją obecność w Europie. „W tym roku wysłaliśmy dodatkowe 20 tys. żołnierzy w odpowiedzi na agresywne zachowanie Rosji. Nasza obecność zwiększyła się do 100 tys. żołnierzy i będziemy kontynuować zwiększanie naszej obecności” – dodał prezydent. Biden poinformował, że w Polsce powstanie stała kwatera główna V korpusu armii USA, co ma być przypieczętowaniem wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

Więcej Ameryki w Europie

Biden zapowiedział wysłanie dodatkowych wojsk do Rumunii, zwiększenie liczby rotacyjnych jednostek w krajach bałtyckich i wysłanie do Hiszpanii 2 dodatkowych niszczycieli, co zwiększy ich liczbę z 4 do 6. Kolejnym elementem ma być rozmieszczenie dodatkowej obrony przeciwlotniczej w Niemczech i we Włoszech. Biden oświadczył, że Sojusz będzie przygotowany do odparcia zagrożenia z każdego kierunku: z lądu, morza i powietrza. Prezydent wielokrotnie podkreślał, że art. 5 NATO jest święty. Mówi o tym, że strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim.

fk

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----