W trosce o zdrowie i estetykę
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Działająca w Chicago od 17 lat Akademia Dentystyczna dr Dorothy Anasiński prowadzi cykl certyfikowanych szkoleń dla stomatologów i pomocy dentystycznych.

Pierwsze w tym roku seminarium z cyklu pięciu organizowanych w ciągu roku spotkań, które odbyło się 26 stycznia, poświęcone było kosmetyce stomatologicznej i wykorzystaniu materiałów dentystycznych do jej realizacji. Mówił o tym specjalista z tej dziedziny, lekarz stomatolog Mike Malone. Nigdy wcześniej w historii dentystyki nie odnotowywano tak gwałtownych zmian na polu materiałów dentystycznych jak obecnie. Przez wiele lat złoty i srebrny amalgamat stanowiły podstawowy filar przy odbudowie zębów. Teraz producenci wręcz “zalewają” dentystów bogatą gamą produktów. Uczestnicy seminarium mieli okazję poznać najnowsze trendy na tym polu. Prelegent zaprezentował szeroką wiedzę z zakresu, jakie produkty wybierać i jak je używać, aby zapewnić pacjentom jak najlepsze efekty leczenia.

Każde seminarium poświęcone jest innemu zagadnieniu z zakresu stomatologii, prowadzenia gabinetów oraz klinik i wykorzystania najnowszych zdobyczy techniki w zawodzie oraz promocji. To także znakomita okazja do nawiązania kontaktów i współpracy pomiędzy dentystami różnych specjalizacji, do spotkań z producentami środków i urządzeń stomatologicznych. Drugie tegoroczne seminarium, które odbędzie się 23 marca zostanie poświęcone tematyce udzielania pierwszej pomocy. Kurs poznania i ugruntowania wiedzy z zakresu stosowania metod ratowania życia ludzkiego w przypadku nagłej zapaści, ustania akcji serca lub oddechu poprowadzi doświadczony instruktor Erik Kramer z kompanii edukacyjnej „Save-A-Life-Inc”. Kurs pierwszej pomocy w praktyce powinien przejść każdy z nas, żeby poznać podstawowe czynności ratownicze, które przed przybyciem karetki pogotowia należy wykonać, aby ratować życie ludzi, którzy odnieśli obrażenia, nagle zachorowali lub zasłabli.

Kierowana przez dr Dorotę Anasińską akademia posiada akredytację amerykańskiego związku dentystycznego do organizowania certyfikowanych szkoleń, które zgodnie z prawem dentyści są zobowiązani przejść co dwa lata w wymiarze 42 godzin. Organizatorka szkoleń stomatologów, dr Dorota Anasińska jest znaną i cenioną specjalistką w dziedzinie implantów i chorób dziąseł oraz wykładowcą uniwersyteckim. Obecnie seminaria odbywają się w salach bankietowych Lone Tree Manor w Niles. Obok możliwości zdobycia fachowej wiedzy, spotkania są również znakomitą okazją do poznania nowych ludzi i spędzenia czasu w rodzinnej wręcz atmosferze przy konsumpcji smacznych posiłków.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak