24 lutego 2021

Udostępnij znajomym:

Tegoroczne święto zakochanych w sposób szczególny uczcili lekarze sportowcy skupieni w Związku Lekarzy Polskich w Chicago. W bardzo mroźne walentynkowe przedpołudnie na stoku narciarskim w Wilmot na terenie stanu Wisconsin uczestniczyli w XXX Polonijnych Mistrzostwach Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim zorganizowanych przez dr Bronisława Orawca z Klubu Sportowego „Bronek”. Rywalizacja odbywała się na trasie slalomu giganta.

Wśród pań zwyciężyła Halina Anioł przed Aleksandrą Głodek. W kategorii panów triumfował Bronisław Orawiec. Na drugim miejscu uplasował się Marek Honczarenko. W kategorii juniorów pierwsze miejsce zdobyła debiutująca w zawodach Monika Birska. Drugie miejsce w tej grupie zdobył Jan Honczarenko. W konkurencji rodzin lekarskich zwyciężyli Marek i Jan Honczarenkom którzy otrzymali okazały Puchar Przechodni. Wśród sympatyków klubu zwycięstwo odniósł świetny zawodnik Stanisław Staszel, na drugim miejscu podium zameldował się Ryszard Długosz, który wyprzedził Bogdana Hresko, wszyscy z Klubu „Tatry”.

Po zakończeniu ceremonii rozdania nagród i wręczenia pucharów gospodarz mistrzostw, dr Bronisław Orawiec poinformował o wynikach plebiscytu na najlepszego sportowca wśród lekarzy w 2020 roku. Na końcowy rezultat miały wpływ wyniki z zawodów tenisa ziemnego i narciarstwa alpejskiego. To zaszczytne miano wśród pań po raz piętnasty zdobyła dr Halina Anioł, a w gronie panów 28 zwycięstwo w historii zanotował dr Bronisław Orawiec. Puchary dla sportowców roku zgodnie z wieloletnią tradycją klubu zostaną wręczone podczas 70. Balu Lekarzy, który odbędzie się jesienią w śródmieściu Wietrznego Miasta.

Dziękując koleżankom, kolegom i sympatykom za udział w zawodach Bronisław Orawiec szczególnie serdecznie dziękował nowym członkom sportowej organizacji lekarskiej – siedemnastoletniej Monice Birskiej i jej ojcu Mariuszowi. Honorowy patronat nad zawodami sprawował Konsulat Generalny RP w Chicago. Nad przygotowaniem trasy czuwali instruktorzy narciarscy z miejscowego klubu: Gary Lieder, Eddy Lee, Jack Thune i Joe Keenem.

Walentynkowe zawody otworzyły tegoroczny cykl imprez sportowych, do udziału w których zapraszał dr Bronisław Orawiec. Od 13 do 20 marca w Davos na terenie Alp szwajcarskich odbędą się XXIV Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim. 41. Światowe Igrzyska Medycyny i Służby Zdrowia odbędą się od 29 czerwca do 5 lipca 2021 w Algarve na terenie Portugalii. XXXVIII Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym zostaną zorganizowane w lipcu w Wietrznym Mieście. XXX Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Tenisie Ziemnym zaplanowano na sierpień i wrzesień. Pod koniec września odbędzie się X Turniej Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”. We wrześniu lekarze również wybierają się do Zakopanego na XVIII Letnie Igrzyska Lekarskie. Sportową rywalizację uczniów Hipokratesa zwieńczą Mistrzostwa Świata Lekarzy w Tenisie Ziemnym, których 50. edycja odbędzie się od 10 do 16 października w kurorcie wypoczynkowym Antalya na terenie Turcji.

Opracował: Andrzej Baraniak
Zdjęcia: B. Orawiec i M. Honczarenko