Walentynki w „Koperniku”
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

„Galaktyka Serc, czyli Kochaj i Tańcz”, pod takim hasłem bawiono się na walentynkowej zabawie zorganizowanej w sali bankietowej Lone Tree Manor przez rodziców i nauczycieli ze szkoły im. Mikołaja Kopernika w Niles.

W mieniącej się czerwienią nastrojowo udekorowanej sali wspaniale bawiło się ponad 360-osobowe grono rodziców, nauczycieli, sponsorów i przyjaciół szkoły. W tym gronie byli między innymi: wiceprezes Związku Narodowego Polskiego Marian Grabowski z menadżerem sprzedaży ubezpieczeń ZNP Jolantą Walaszek, którzy w uznaniu zasług dydaktycznych przekazali na ręce dyrektor szkoły Bernardy Redlińskiej czek dla tej placówki. Obecny był również sekretarz wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej dr Jan Płachta z żoną Barbarą.

Duszpasterskiego błogosławieństwa udzielił uczestnikom balu ks. Przemysław Tomczyk z parafii św. Jana Brebeuf. Przez całą imprezę nie zabrakło smakołyków w Wiejskiej Chatce. Zainteresowaniem uczestników cieszył się kącik fotograficzny. Przed północą odbyło się losowanie nagród w loterii fantowej. Nie brakowało ciekawych konkursów i zabaw.

„Każdego roku staramy się organizować w naszej szkole ciekawe imprezy. Dzisiaj się bawimy na balu zakochanych, a już 29 lutego w naszej szkole odbędą się Dni Patrona” – podsumowała taneczną imprezę Helena Sołtys. Przez cały wieczór goście szaleli na parkiecie i zapowiedzieli powrót na kopernikowską imprezę za rok.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak