Walentynki w szkole im. św. JP2
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

9 lutego w sali bankietowej Grand Crystal w Lemont odbył się wieczór walentynkowy rodziców i nauczycieli ze szkoły im. Św. Jana Pawła II. Impreza z udziałem ponad dwustu osób odbyła się w stylu lat dwudziestych i trzydziestych minionego wieku.

„Bale karnawałowe z okazji Walentynek to w naszej szkole wieloletnia tradycja. Dzisiaj mamy wspaniałą imprezę. Wszyscy są ubrani w stylu lat dwudziestych minionego wieku. Cieszymy się, że tak wielu gości do nas przyszło. Dla wszystkich mamy wspaniały smaczny obiad. Na rozpoczęcie zabawy tancerze ze szkolnego zespołu „Polanie” zatańczą nam charlestona. Tegoroczni maturzyści, którzy są razem z nami, będą sprzedawać kwiaty i czekolady. Pieniążki są im potrzebne na wycieczkę do Polski i na bal maturalny, który odbędzie się w maju” – powiedziała dyrektor szkoły Halina Szyrzyna.

Obecnie w szkole uczy się 455 uczniów. W ramach zajęć pozalekcyjnych działa zespół pieśni i tańca „Polanie”. Szkoła im. św. Jana Pawła II w 2020 roku celebrować będzie czterdziestolecie istnienia. „Przygotowania do jubileuszu idą pełną parą. Z tej okazji zorganizujemy uroczysty bankiet, który odbędzie się właśnie w tej sali. Będziemy gościć przedstawicieli innych placówek szkolnych, którzy odpowiedzą na nasze zaproszenie. Myślę, że wszystko przebiegnie sprawnie. W Radzie Rodziców pracuje sześć pań i trzech panów. Myślę, że razem z dyrekcją szkoły damy sobie radę” – powiedziała prezes szkoły Małgorzata Śnieżko.

Po zjedzeniu smacznej kolacji rozpoczęła się zabawa taneczna poprzedzona występem zespołu „Polanie”. Imprezę prowadziła Agnieszka Witek.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak