Walmart podnosi wiek uprawniający do zakupu tytoniu
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma Walmart poinformowała w środę, że podniesie minimalny wiek uprawniający do zakupu wyrobów tytoniowych i elektrycznych papierosów do 21 lat w swoich sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych. Firma zdecydowała się na taki krok w obliczu rosnącej presji ze strony organów regulacyjnych na zmniejszenie sprzedaży i użycia tytoniu wśród nieletnich.

Największy na świecie sprzedawca detaliczny zapowiedział również, iż zaniecha sprzedaży e-papierosów w smakach owocowych i innych, które są atrakcyjne szczególnie dla młodych osób.

Nowe zasady wejdą w życie w lipcu we wszystkich 5,300 amerykańskich sklepach. Wcześniej minimalny wiek uprawniający do zakupu takich produktów w sklepach Walmart wynosił 18 lat, poza stanami, których prawnie został podniesiony do 21 roku życia.

Na początku tego roku Agencja ds. Żywności i Leków zwróciła uwagę sieci Walmart i 14 innym detalistom w związku ze sprzedażą wyrobów tytoniowych dzieciom. Walgreens, który także znalazł się na tej liście, zapowiedział w ubiegłym miesiącu, że we wrześniu podniesie minimalny wiek uprawniający na zakup tytoniu do 21 lat.

W liście do FDA Walmart poinformował, że przeprowadzi w tym roku własne testy, aby upewnić się, że nieletni nie będą mieli możliwości zakupu wyrobów tytoniowych w jego sklepach. Firma zapowiedziała, że pracownicy, którzy nie przejdą testów, zostaną poddani ponownym szkoleniom.

„Nawet pojedyncza sprzedaż małoletniemu to za dużo i bardzo poważnie traktujemy nasze zobowiązania w tym zakresie” – powiedział w ubiegłą środe John Scudder, główny specjalista ds. zgodności i etyki sieci Walmart.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: