----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Szpital Tallahassee Memorial HealthCare na Florydzie umieścił w poniedziałek w mediach społecznościowych zdjęcia noworodków z oddziału intensywnej terapii (NICU) w kostiumach halloweenowych. To już kolejny rok z rzędu, kiedy pielęgniarki kontynuują tę piękną tradycję.

Post został udostępniony na Facebooku już 54 tysiące razy. Ludzie w całym kraju dziękują zespołowi medycznemu, że starają się, aby mimo wszystko ten okres był wyjątkowy dla pacjentów i ich rodzin. 

Tallahassee Memorial HealthCare posiada jeden oddział NICU w regionie Big Bend na Florydzie. "Cały czas pracujemy nad tym, aby środowisko było jak najbardziej komfortowe dla naszych dzieci i rodzin" - podkreślają władze szpitala, zauważając że pobyt dziecka na oddziale NICU może być stresujący zwłaszcza w trakcie pandemii Covid-19. 

"Zorganizowanie świątecznej zabawy Halloween dla tych maluchów i ich rodziców jest tylko jednym z wielu sposobów, aby wnieść na oddział trochę normalności" -  powiedział dyrektor Heather Dahmer.

We wpisie umieszczonym na Facebooku znajduje się również przypomnienie do wszystkich rodziców: "Proszę pamiętać, że zawsze należy kłaść swoje maluchy do snu na plecach, bez zbędnych przedmiotów w łóżeczku" - czytamy w poście. "Niemowlęta z NICU są monitorowane 24/7 przez nasz wykwalifikowany zespół pielęgniarski".

25

al