----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

24 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

“Uplifting” (podnoszący na duchu) taki tytuł nosi wystawa unikatowych prac Kasi Szcześniewskiej, artystki mieszkającej w metropolii Chicago. Uroczyste otwarcie wernisażu odbędzie się 4 lutego nowo otwartej galerii Dwell Studio. Wystawa będzie czynna do 4 marca.

Na wystawie prezentowane będą prace z najnowszej kolekcji artystki wykonane przy użyciu unikalnej techniki stworzonej i udoskonalonej przez nią sama. Technika ta charakteryzuje się ogromnym bogactwem faktur uzyskanych poprzez niebanalne połączenie walorów farb akrylowych i papieru. Prace artystki inspirowane są tajemniczym pięknem natury oraz wiarą w głęboki związek pomiędzy elementami wszechświata, zależnymi od siebie wzajemnie. 

11 SzczesniewskiKasia Szcześniewski pochodzi z Legnicy, a w Stanach Zjednoczonych mieszka od 1989 roku. W Polsce studiowała na wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, co wyposażyło ją w mocne podstawy z rysunku i kompozycji. Po wyemigrowaniu do Stanów Zjednoczonych kontynuowała edukację artystyczną w Harper College, uczestniczyła w wielu warsztatach, szkoleniach, oraz we własnym zakresie podnosiła swoje kwalifikacje artysty. Obecnie Kasia jest aktywnym członkiem artystycznej sceny Chicago. Bierze udział w licznych wystawach lokalnych, krajowych, jak również i zagranicznych, wykonuje prace na zamówienia, organizuje wystawy i wydarzenia artystyczne dla środowiska polonijnego. Jej twórczość była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana. 

„Uplifting” to celebracja sztuki i piękna, ale również wzajemnej życzliwości i przyjaźni. Zapytana o główny cel i przekaz wystawy Kasia odpowiada: „W moim ostatnim projekcie „Uplifting” dokonałam świadomego wyboru oparcia moich nowych kreacji na pozytywnych emocjach związanych z moimi wspomnieniami oraz obecnymi doświadczeniami. Głęboko wierzę, że wszystko na świecie jest jakąś formą energii: ludzie, nasze uczucia, a także obrazy. Moim zamiarem jest otoczenie widzów kolekcją abstrakcyjnych dzieł sztuki emanujących pozytywnymi wibracjami. Pomysł na ten temat przyszedł mi do głowy pod koniec 2020 roku, kiedy strach przed zachorowaniem oraz frustracja izolacją wywołaną pandemią były powszechne, a większość artystów tworzyła prace odzwierciedlające te właśnie emocje. Pomyślałam, ze potrzebna jest przeciwwaga dla tej negatywności. Chociaż minął już rok, pomysł jest nadal aktualny. Jestem przekonana, że odnajdywanie radości i zadowolenie z życia często nie jest łatwe, ale jest to umiejętność, której warto się nauczyć, a twórczość artystyczna może być w tym pomocna. Mam nadzieje, ze moje kompozycje będą inspiracją do rozmów na ten temat”. 

Zapraszamy na uroczyste otwarcie do Dwell Studio, 7449 W Irving Park Rd, Chicago, IL 60634 4 Luty, 2022, godzina 8pm - 10pm 

Więcej informacji o wystawie oraz możliwość rezerwacji na wieczór otwarcia dostępne na stronie www.dwellstudiochicago.com 

Rezerwacja mile widziana! 

Wystawa będzie otwarta do 4 marca, 2022.

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----