Whiskey w papierowych butelkach?
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Już od przyszłego roku wielbiciele trunku Johnie Walker będą mogli nalewać whiskey z butelki przyjaznej środowisku i naszej planecie.

W tym tygodniu Diageo, brytyjska firma będąca właścicielem marki, ogłosiła opracowanie nowej butelki z papieru wykonanej z pozyskanego w sposób zrównoważony, przyjazny dla środowiska drewna. Opakowanie bez wykorzystania plastiku ma zadebiutować na rynku na początku przyszłego roku.

Nowa butelka została opracowana w ramach partnerstwa z firmą zarządzającą Pilot Lite. Obie firmy wspólnie uruchomiły Pulpex Limited, firmę zajmującą się technologią przyjaznych środowisku opakowań, która współpracuje między innymi z Unilever i PepsiCo w zakresie butelek papierowych - poinformował w komunikacie prasowym przedstawiciel Diageo.

Coraz popularniejsze stają się opakowania z papieru, co ma na celu ograniczyć zużycie plastiku. Diageo, które zobowiązało się do zmniejszenia swojego polegania na tworzywach sztucznych i zwiększenia możliwości recyklingu butelek, poinformowało, że butelka na bazie papieru pomoże osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju.

Pod koniec ubiegłego roku duńska firma piwowarska Carlsberg zaprezentowała swoje butelki z włókna drzewnego pozyskiwanego w sposób przyjazny środowisku. Nad podobnymi rozwiązaniami pracuje także marka Absolut, należąca do Pernod Ricard, L'Oreal i Coca-Cola.

JM