----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Policja stanowa Illinois poinformowała, że zamierza podwoić liczbę funkcjonariuszy na drogach ekspresowych w rejonie Chicago po prawie 200 strzelaninach, do których doszło na nich w tym roku.

Do czwartku w rejonie Chicago miało miejsce 185 strzelanin na drogach ekspresowych – w porównaniu do 83 w tym samym okresie ubiegłego roku.

Policja stanowa planuje przenieść swoich funkcjonariuszy z całego stanu, aby zapobiegać przemocy na drogach i zapewnić w rejonie Chicago maksymalne wsparcie.

„Przez ponad 30 lat patrolowanie dróg ekspresowych w rejonie Chicago było obowiązkiem tej agencji. Nie doświadczyliśmy wcześniej takiego poziomu skoncentrowanej przemocy z użyciem broni, jak w latach 2020 i 2021” – powiedział dyrektor ISP Brendan F. Kelly. „Jesteśmy agencją ogólnostanową z misjami i obowiązkami w całym stanie, ale musimy przeznaczyć największe zasoby na największe potrzeby, a teraz największa potrzeba jest tutaj, na drogach ekspresowych Chicago”.

Illinois State Police (ISP) kontynuuje także prace nad instalacją czytników tablic rejestracyjnych na autostradach. Policja poinformowała, że obecnie na drogach ekspresowych w rejonie Chicago jest ponad 100 czytników.

jm