----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

10 maja 2022

Udostępnij znajomym:

W ostatnim czasie w Chicago wzrosła liczba kradzieży samochodów i brutalnych przestępstw. Coraz częściej mają one miejsce w regionach, w których w przeszłości nie notowano wysokiego poziomu brutalnej przestępczości, w tym w River North, Lincoln Park i The Loop.

Szef chicagowskiej policji David Brown przedstawił w poniedziałek aktualne informacje na temat przestępczości w mieście i poprosił o pomoc w zidentyfikowaniu dwóch osób poszukiwanych za 8 napadów z bronią w ręku, w tym jeden, w którym 23-letni mężczyzna został wielokrotnie postrzelony i znajduje się w stanie krytycznym.

"Nie chcę zbytnio zagłębiać się w śledztwo i w to, co dokładnie robią detektywi" - powiedział nadinspektor Brown podczas konferencji prasowej - "ale zdecydowanie potrzebujemy pomocy. Nie mam wątpliwości, że są ludzie, którzy dokładnie wiedzą, kim są ci przestępcy. I po prostu potrzebujemy tych informacji".

Brown przekazał również, że wydział będzie szukał możliwości zwiększenia obecności policji w obszarach miasta, w których obserwuje się wzrost przestępstw i przemocy.

"Wciąż musimy zwiększać zasoby w centrum miasta, w CTA, i na innych obszarach " - powiedział Brown, dodając, że w związku z tym, że zbliżają się miesiące letnie, obecność policji w mieście będzie musiała zostać zwiększona.

Zaznaczył jednak, że odbędzie się to kosztem dni wolnych funkcjonariuszy policji. "Będzie to wymagało od nas korekty harmonogramu pracy funkcjonariuszy, ale nie zrobimy tego pochopnie. Harmonogram jest czymś, o co naprawdę się martwimy”.

Brown dodał, że wydział nie prosi funkcjonariuszy o odwoływanie urlopów, ale może poprosić o pracę w jeden z dwóch dni wolnych w tygodniu.

al

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----