Wigilia dla samotnych i bezdomnych
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Już po raz 21. Polskie Radio 1030 Chicago (1030/1300am 107,1 / 104,7 / 103,1fm) i Telewizja Polvision patronują świątecznej Wigilii dla osób samotnych, starszych i bezdomnych – Polaków mieszkających w Chicago, którzy w ten szczególny dla każdego Polaka dzień będą sami.

I choć w tym roku, z uwagi na miejskie oraz stanowe przepisy i zalecenia, Radiowa Wigilia będzie miała zupełnie inny charakter, to jednak właśnie w tym roku nie możemy osób starszych i samotnych zostawić bez pomocy i kontaktu z innymi.  

We współpracy z ks. Jankowskim zadecydowaliśmy, że Radiowa Wigilia musi się odbyć – nawet jeśli zabraknie tradycyjnej wspólnej kolacji i występów muzycznych – ważniejsze jest udzielenie pomocy tym, którzy jej naprawdę potrzebują i podzielenie się opłatkiem. W organizację Radiowej Wigilii tradycyjnie już włącza się Klub Przyjaciół Ełku, inne polonijne organizacje i dziesiątki wolontariuszy.

Tradycyjnie już każdy otrzyma świąteczna paczkę, przygotowaną przez ludzi dobrego serca. Ale w tym roku – ponieważ wspólna kolacja nie będzie mogła się odbyć – chcemy każdemu wręczyć indywidualnie zapakowaną kolację wigilijną – dowód na to, że ktoś o nich myśli i pamięta. To dodatkowy koszt, którego zwykle nie mamy – więc prosimy o donacje na ten cel. I od razu dziękujemy naszej unii – PSFCU – która, jak zwykle ofiarowała już fundusze na ten cel w wysokości $1,000. 

Swoją pomoc zgłosiła już firma Lowell Foods, więc smakołyków w paczkach nie zabraknie. A jeśli chcecie wspomóc ten wyjątkowy cel – możecie wysłać czeki do naszego radia (3656 W. Belmont Avenue, Chicago) lub złożyć donacje online na naszej stronie polskieradio.com, w zakładce Wigilia.

Tego dnia nikt nie powinien być sam! Jak co roku spotkamy się z potrzebującymi przy Bazylice Św. Jacka – i choć symbolicznie podzielimy się tym, co mamy.

Tradycję organizowania Wigilii dla Samotnych i Bezdomnych rozpoczął śp. Jurek Arsenowicz, który do końca życia pracował na rzecz potrzebujących.

Donacje można składać przez stronę paypal