Wirtualny kiermasz świąteczny
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Christkindlmarket to tradycyjny świąteczny kiermasz, wzorowany na tradycjach niemieckich. Można tam spróbować dań i napojów z różnych stron świata, zrobić unikalne świąteczne zakupy, takie jak np. ręcznie robione ozdoby, zabawki i różnego rodzaju świąteczne drobiazgi.

Wydarzenie organizowane co roku na Daley Plaza przyciąga tłumy odwiedzających i na dobre wpisało się w świąteczną tradycję miasta. Niestety, w tym roku zakupy będziemy mogli robić tylko wirtualnie, ponieważ organizatorzy właśnie poinformowali o odwołaniu tej popularnej imprezy.

German American Events, organizator i spółka zależna Niemiecko-Amerykańskiej Izby Handlowej na teren Środkowego Zachodu, zdecydował o przeniesieniu świątecznego kiermaszu do internetu, ponieważ pandemia koronawirusa nadal uniemożliwia organizowanie imprez na dużą skalę i międzynarodowe podróże.

Świąteczne targi, które co roku przyciągają 1.2 miliona odwiedzających, odbędą się w tym roku w dniach od 1 listopada do 3 grudnia, tylko wirtualnie. Nie będzie edycji corocznego kubka pamiątkowego. Kubki, których wygląd, styl i kolor zmieniają się co roku, są podstawą Christkindlmarket od 1996 roku. Ze względu na niepewność związaną z pandemią, organizatorzy wstrzymali się z zamawianiem nowych kubków na wiosnę - poinformowała Kate Bleeker, dyrektor ekspansji i rozwoju German American Events.Zamiast tego sprzedawane będą pudełka upominkowe z produktami różnych dostawców i kubkami z poprzednich lat. Pudełka upominkowe są już dostępne, a szerszy zestaw produktów będzie oferowany na stronie www.christkindlmarket.com od 1 listopada.

Bleeker powiedziała, że ograniczenia dotyczące podróży były ważnym czynnikiem w podjęciu decyzji o anulowaniu świątecznego kiermaszu, ponieważ większość dostawców na Christkindlmarket pochodzi z Niemiec i innych części Europy - około 60% dostawców to firmy międzynarodowe. W wirtualnym wydarzeniu weźmie udział 36 wystawców. Kilku z nich wyśle swoje produkty bezpośrednio do magazynu organizatora w Chicago, aby zapewnić jak najszybszą realizację zamówień klientów. Niektórzy będą wysyłać produkty bezpośrednio do zamawiających.

Bleekr dodała, że organizatorom zależało na zachowaniu świątecznej tradycji Christkindlmarket, dlatego zdecydowali o otwarciu wirtualnego sklepu.

"Nie traciliśmy nadziei przez naprawdę długi czas. Ale w związku z obecną sytuacją, naszym najwyższym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo naszych dostawców, personelu i gości" - powiedziała.

JM