Właściciele pickupów muszą wymienić tablice rejestracyjne
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Właściciele samochodów typu pickup w Illinois posiadających stare tablice rejestracyjne wkrótce będą musieli je wymienić – poinformował sekretarz stanu, Jesse White w ubiegły piątek, dodając, że jego biuro rozpocznie wycofywanie najstarszych tablic B-Truck od tego miesiąca.

Jest to podobny program do uruchomionego przez biuro White’a w 2017 roku dotyczącego wymiany tablic samochodów osobowych. Tablice B-Truck wyprodukowane w latach 2002-2007 zostaną wymienione w tym roku. W 2021 wymienione zostaną te z lat 2008-2009 i proces ten będzie w ten sposób kontynuowany.

White powiedział, że starsze tablice stanowią wyzwanie dla organów ścigania.

Właściciele pojazdów zostaną poinformowani pocztą, jeśli zakwalifikują się na nowe tablice rejestracyjne i otrzymają je pocztą razem z nową naklejką rejestracyjną, umieszczoną już na tylnej tablicy rejestracyjnej.

„To przyszłościowe, długoterminowe rozwiązanie, które nie wymaga całkowitej wymiany tablic rejestracyjnych pojazdów pasażerskich i B-Truck, co kosztowałoby około 60 milionów dolarów” – powiedział White w wydanym w piątek oświadczeniu. „Ten plan pozwala na wymianę starszych tablic i zastępuje je nowo zaprojektowanymi w ramach naszego obecnego budżetu. Zapewni to również, że żadna tablica na rejestracyjna na drodze nie będzie miała więcej niż 10 lat”.

White dodał, że obecnie w Illinois jest około 1.3 miliona pojazdów zarejestrowanych jako B-Truck.

Monitor