----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

06 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Wyborcy miasta Chicago mogą już teraz składać wnioski do głosowania korespondencyjnego do prawyborów, które odbędą się 28 czerwca, 2022 roku.

Wnioski są dostępne na portalu pod adresem: www.chicagoelections.gov

Wyborcy, którzy złożą wniosek do głosowania korespondencyjnego przez internet otrzymają e-maile z powiadomieniem:

  • Kiedy ich wniosek został zaakceptowany
  • Kiedy ich karta do głosowania korespondencyjnego została wysłana
  • Kiedy Komisja Wyborcza otrzymała kopertę zwrotną z kartą do głosowania
  • Kiedy ich karta do głosowania korespondencyjnego została rozpatrzona i policzona

Komisja Wyborcza miasta Chicago rozpocznie wysyłkę kart do głosowania korespondencyjnego w maju 2022 roku. Pakiet wyborczy zawiera opłaconą kopertę zwrotną.

Po otrzymaniu karty do głosowania korespondencyjnego w maju, wyborcy mogą ją odesłać za pośrednictwem standardowej Poczty Stanów Zjednoczonych. Koperta zwrotna z kartą do głosowania musi posiadać stempel pocztowy z datą przed lub w dniu wyborów 28 czerwca 2022 roku. Wyborcy mają również możliwość zwrócenia koperty zwrotnej z kartą do głosowania w dowolnie wybranej placówce wczesnego głosownia na terenie miasta Chicago, w zabezpieczonej skrzynce (urnie wyborczej) przed dniem wyborów.

Co nowego w tym roku

Wolisz łatwo i komfortowo oddać głos z domu? Dzięki nowej ustawie stanu Illinois, wyborcy mogą teraz dołączyć do Stałej Listy Głosowania Korespondencyjnego, za pomocą której ich karty do głosowania w każdych wyborach mogą zostać wysłane na wskazany przez wyborcę adres. W ramach wniosku o kartę do głosowania korespondencyjnego, wyborca zostanie zapytany, czy chciałby dołączyć do tej listy i otrzymać kartę do głosowania korespondencyjnego we wszystkich następnych wyborach.

Sprawdź swoją skrzynkę pocztową! Zarejestrowani wyborcy w mieście Chicago wkrótce otrzymają nowe karty wyborcy (voter cards) drogą pocztową od Komisji Wyborczej miasta Chicago (Chicago Board of Elections). Wniosek do głosowania korespondencyjnego znajduje się na drugiej stronie korespondencji tzw. „canvass”. Wyborcy wypełniając papierowy wniosek mogą również dołączyć na stałą listę głosowania korespondencyjnego we wszystkich następnych wyborach.

Więcej informacji dotyczących głosowania korespondencyjnego jest dostępnych na stronie: www.chicagoelections.gov 

Informacje dotyczące możliwości rejestracji do głosowania, zmiany nazwiska lub adresu zamieszkania są dostępne na stronie www.chicagoelections.gov lub pod numerem telefonu (312) 269-7936, w języku polskim pod numerem 312-269-5702.

Monitor

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----