----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

29 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Pytanie to pojawiło się w ankiecie przeprowadzonej wśród mieszkańców różnych stanów. Odpowiedzi z Illinois generalnie pokrywały się z resztą kraju. Okazuje się, iż większość z nas woli pozbyć się... wagi niż długu.

W miarę upływu czasu w naszej pamięci zacierają się noworoczne postanowienia, z których większość podobno dotyczyła oszczędności pieniędzy i zdrowszej diety. Spoglądając na wyciągi z kart kredytowych i liczby na wadze można śmiało dojść do wniosku, iż większość z nas nie zrealizowała złożonych sobie obietnic.

A więc,

co przeciętny mieszkaniec Illinois wolałby stracić bardziej? 

Nadwagę, czy dług?

Pytanie to zadał kilku tysiącom dorosłych osób portal BarBend.com, serwis informacyjny o treningu siłowym.

Okazuje się, że mieszkańcy Illinois są bardziej zaniepokojeni swoimi deficytem fitnessowym, niż zadłużeniem finansowym. 68 % pytanych stwierdziło, że utrata wagi jest dla nich ważniejsza, co było mniej więcej zgodne ze średnią krajową. 

„Zadłużenie sprawnościowe” lub „deficyt finess” można zdefiniować jako różnicę między ilością ćwiczeń, które należy wykonywać zgodnie z wytycznymi CDC (ok. 150 minut tygodniowo), a ilością ćwiczeń, które faktycznie wykonujemy regularnie. 

Jeśli ćwiczysz krócej, niż jest to potrzebne do optymalnego funkcjonowania naszego ciała, masz „zadłużenie sprawnościowe”, które wyrażane jest w procentach. Z biegiem czasu sumuje się ono i negatywnie wpływa na zdrowie, prowadząc do przybieranie na wadze i zwiększania ryzyka wystąpienia niektórych chorób – podobnie jak słaba ocena kredytowa może wpływać na nasze finanse.

Mieszkańcy Illinois z długiem sprawnościowym

Badanie przeprowadzone przez BarBend.com wykazało, że mieszkańcy Illinois mają średni dług fitness wynoszący 13,4 godziny rocznie (-10%) , w porównaniu z zalecaną przez CDC liczbą 130 godzin rocznie (czyli 150 minut tygodniowo).

Inni?

Obydwie Dakoty miały dodatni kredyt sprawnościowy! Południowa Dakota miała plus 7,3% punktów fitness, ćwicząc przez kilka godzin rocznie więcej, niż zalecenia CDC. Północna Dakota miała plus 3,7%. Najgorzej wypadł Wyoming, z wynikiem minus 35,6%. 

rj

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----