Prawybory w Illinois
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Prawybory w Illinois odbędą się pomimo obaw związanych z koronawirusem, jednak z powodu globalnej pandemii oczekuje się, iż będą to jedne z najtrudniejszych wyborów, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich latach.

Chicago Board of Election poinformowało, iż istnieje znaczny niedobór sędziów elekcyjnych. Wielu z nich oraz wolontariuszy pomagających przy wyborach to osoby starsze, które wyraziły obawy związane z koronawirusem.

Płyny dezynfekujące oraz nawilżane chusteczki są zapewniane w lokalach wyborczych, a wyborcy proszeni o zachowanie dystansu, pozostawiając co najmniej sześć stóp przestrzeni między sobą, a innymi osobami.

We wtorek, 17 marca 2020 w dniu prawyborów, prosimy wyborców Chicago o kierowanie wszystkich pytań lub uwag do Centralnego Biura Wyborczego “Election Central” pod numer telefonu 312-269-7870 (należy prosić o polskiego przedstawiciela). Linia telefoniczna Centralnego Biura Wyborczego będzie czynna tylko w dniu wyborów.

Wszystkie placówki wyborcze w dniu wyborów będą otwarte w godzinach od 6:00 do 19:00.

Z powodu koronawirusa wielu właścicieli lokali wyborczych, w których miało odbyć się głosowanie w dniu wyborów odwołało udostępnienie placówek.

Po raz pierwszy w dniu wyborów, będą otwarte placówki wczesnego głosowania. Wyborcy, których lokal wyborczy został zamknięty będą odsyłani do oddania głosu w dowolnie wybranej placówce wczesnego głosowania.

Zachęcamy wszystkich wyborców zanim udadzą się oddać głos w wyborach do sprawdzenia informacji dotyczących ich lokalu wyborczego na stronie internetowej www.chicagoelections.gov lub w języku polskim na www.chicagowybory.gov pod linkiem “Twoje Informacje Wyborcze” .

W prawyborach wyborcy muszą wybrać kartę do głosowania z partii demokratycznej lub republikańskiej.                                                     

W dniu wyborów jest możliwość osobistej rejestracji. Od osób rejestrujących się do głosowania wymagane jest przedstawienie dwóch (2) dokumentów tożsamości, co najmniej jeden z nich musi posiadać aktualny adres zamieszkania wyborcy.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: