----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

W obliczu malejącego popytu i blokady kraju, producenci samochodów oferują niespotykane dotąd warunki sprzedaży samochodów, wypełniających parkingi dealerów samochodowych.

Szereg firm, w tym Fiat Chrysler, General Motors i Hyundai, oferuje 84-miesięczne pożyczki z oprocentowaniem 0%. To siedem lat bez żadnych procentów. Inni oferują 72-miesięczne pożyczki o zerowym oprocentowaniu. Co więcej, kupujący mogą przesunąć pierwszą płatność o 120 dni lub około czterech miesięcy. Hyundai oferuje różnego rodzaju plany ochrony dla kupujących, którzy utracą pracę w związku z koronawirusem.

Przy tak długich pożyczkach i braku oprocentowania, miesięczne opłaty za samochody mogą być bardzo niskie. Eksperci ostrzegają jednak, aby przed kupnem nowego samochodu rozważyć wszystkie opcje.

Ryzyko związane z zaciąganiem tak długich pożyczek na samochody związane jest z tym, że wiele rzeczy może się zdarzyć w ciągu siedmiu lat, a samochód na pewno straci do tego czasu zapach świeżości. Niektórzy lubią częściej zmieniać samochody, podążają za nowymi technologiami, być może za kilka lat będą potrzebować większego auta czy zdecydowaliby się na przejście na samochody elektryczne. Dodatkowo, wszystkie nowe pojazdy tracą wartość w momencie ich zakupy, kiedy ten spadek wartości jest najbardziej gwałtowny, a wielomiesięczna pożyczka wydłuża okres czasu, kiedy właściciel będzie winien więcej pieniędzy niż jest warte jego auto.

Należy pamiętać, że pożyczka na 0% może nie być najlepszą ofertą, jaką może zaproponować dealer samochody. Niektórzy producenci oferują również rabaty gotówkowe jako alternatywę dla tych nieoprocentowanych pożyczek. W wielu przypadkach rabat może skutkować niższą miesięczną spłatą w połączeniu z pożyczką o niskim oprocentowaniu. Jeśli twoja zdolność kredytowa jest wystarczająco dobra, aby zakwalifikować się do pożyczki na 0% na samochód, prawie na pewno jest wystarczająco dobra, aby zakwalifikować się na inne niskooprocentowane pożyczki. Zanim zrobisz zakupy, dowiedz się, jakie warunki oferuje twój bank lub unia kredytowa. Może to okazać się lepszym rozwiązaniem niż to, co może zaproponować dealer poza pożyczką na 0%, w przypadku połączenia z większym rabatem.

Oferta pożyczki na 0% może być kusząca, ale na pewno nie jest dostępna dla wszystkich. Związana jest z bardzo dobrym kredytem, a nawet wtedy, nie musi dotyczyć wszystkich marek i modeli samochodów.

Na koniec, pomimo kuszących reklam, w dalszym ciągu warto negocjować ceny. Dealerzy samochodowi mają dużą motywację, aby sprzedać posiadane już samochody, ponieważ każdy z samochodów znajdujących się na parkingu związany jest z ponoszonymi przez nich kosztami.

JM