Wyjdź z domu – 350 miejsc do zobaczenia w Chicago
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Wraz z nadejściem lata mieszkańcy Chicago otrzymali nową możliwość odkrycia wielu miejsc zachęcających do spędzenia czasu na zewnątrz.

Openlands, organizacja non-profit z siedzibą w Chicago, niedawno uruchomiła aplikację „Get Outside Map”, która służy jako interaktywny przewodnik po setkach miejsc w mieście i jego okolicach, które warto odwiedzić – w tym parków, rezerwatów leśnych, szlaków turystycznych, miejsc na organizację pikników i wielu innych.

Darmowa aplikacja umożliwia użytkownikom przeglądanie miejsc za pomocą mapy lub ich wyszukiwanie według lokalizacji, aktywności, udogodnień czy innych opcji. Filtry pozwalają między innymi definiować miejsca do obserwacji ptaków, wędkowania, jazdy konnej, a nawet geocachingu (gra terenowa polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek – ang. geocache – uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy).

Mapa zawiera obecnie informacje o 350 miejscach w północnym Illinois, północno-zachodniej Indianie i południowo-wschodnim Wisconsin. Każda lokalizacja ma własną stronę z lista aktywności, zdjęć, informacjami o dojeździe i planowanych wydarzeniach.

„Łączenie ludzi z regionu Chicago z naturą blisko ich miejsca zamieszkania, ma fundamentalnie znaczenie dla naszej misji w Openlands” – powiedział Jerry Adelmann, prezes i dyrektor generalny Openlands. „W czasach, gdy coraz więcej Amerykanów wyraża większe zainteresowanie przyrodą, jednocześnie wiedząc, że mają mniej czasu i miejsc, by móc się nią cieszyć, zobowiązaliśmy się do zapewnienia mieszkańcom szybkiego i łatwego sposobu na znalezienie miejsc do zwiedzana na zewnątrz, tu, w pobliżu Chicago”.

Chociaż nowe narzędzie zostało opracowane z myślą o cieplejszych temperaturach, nie dotyczy ono jedynie letnich opcji rekreacyjnych. Zimą użytkownicy będą mogli korzystać z mapy w celu identyfikacji miejsc do uprawiania narciarstwa biegowego, spacerów na rakietach śnieżnych i innych zimowych aktywności.

„Jest tak wiele opcji, dzięki którym możemy doświadczyć kontaktu z naturą blisko domu i pragniemy wzmocnić przekonanie, że nie trzeba jechać w tym celu do Montany, Arizony a nawet północnego Michigan” – powiedział Brandon Hayes, dyrektor ds. komunikacji w Openlands. „Tak wiele osób uważa, że przyroda wokół Chicago zaczyna się i kończy na Starved Rock State Park, ale to nie jest prawda. W regionie działa wiele wyspecjalizowanych agencji zarządzania gruntami, które chronią dziką przyrodę i zapraszają nas do zapoznania się z nią, a mapa tylko podkreśla te możliwości”.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: