----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

27 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

Wiele ofiar śmiertelnych i co najmniej 50 osób rannych w wyniku wykolejenia się pociągu linii Amtrak po uderzeniu w samochód ciężarowy blokujący przejazd w pobliżu miasta Mednon w stanie Missouri. Skład podążał z LA do Chicago.

Osiem wagonów i dwie lokomotywy wypadły z torów i przeróciły się „po uderzeniu w ciężarówkę, która blokowała przejazd” - poinformowali przedstawiciele Amtrak.

Wcześniej podano do wiadomości, iż w pociągu znajdowało się około 243 pasażerów i 12 członków załogi.

Kprl Justin Dunn, rzecznik Missouri State Highway powiedział, że władze wciąż próbują ustalić liczbę ofiar śmiertelnych. Dodał, że lokalna szkoła została przekształcona w centrum działań i tymczasowy punkt pierwszej pomocy dla ofiar z drobnymi obrażeniami.

Jak w zwolnionym tempie

Robert Nightingale, pasażer z wagonu sypialnego powiedział, że ucinał sobie drzemkę, kiedy coś usłyszał.

„To wszystko działo się jak w zwolnionym tempie. Zaczęło się kołysać, potem coraz mocniej, następnie błyskać, po czym nagle cały ten kurz wpadł przez moje okno” - mówi w rozmowie ze stacją CNN mężczyzna pochodzący z Taos w stanie Nowy Meksyk. Nightingale dodał, że pociąg przewrócił się na bok na wysokości jego przedziału.

Drugi wypadek w ciągu 2 dni

Kolizja ta była drugą tego typu w okresie dwóch dni. W niedzielę 85 pasażerów znajdowało się wpociągu, który uderzył w pojazd w Kalifornii. Według policji zginęły tam trzy osoby, a dwie odniosły poważne obrażenia. Wszystkie ofiary tego wypadku były pasażerami samochodu.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----