Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W 2017 roku około 18,000 z chicagowskich bezdomnych posiadało wyższe wykształcenie, a ponad 13,000 pracę – wynika z badania, które kwestionuje stereotypy dotyczące bezdomności.

W raporcie opublikowanym we wtorek przez Chicagowską Koalicję na rzecz Bezdomnych, przeanalizowano dane dotyczące liczby ludności z 2017 roku, z których wynika, że około 86,000 osób doświadczyło bezdomności w Chicago w pewnym okresie roku.

Populacja chicagowskich bezdomnych jest znacznie większa niż wskazują na to badania prowadzone co roku przez miasto, ponieważ nie obejmują one osób, które częściowo pomieszkują w domach innych ludzi – twierdzi organizacja działająca na rzecz zapobiegania i likwidacji bezdomności.

Wysokie koszty mieszkaniowe w Chicago przyczyniają się do problemu bezdomności w mieście – czytamy w raporcie. „Płaca mieszkaniowa” potrzebna do tego, aby pozwolić sobie na dwusypialniowe mieszkanie w obszarze miejskim, wynosi ponad 23 dolary na godzinę – zgodnie z informacjami National Low Income Housing Coalition.

Chicagowska Koalicja Bezdomnych popiera podniesienie podatku od przeniesienia tytułu własności nieruchomości, który mógłby wygenerować 200 milionów dolarów na programy walki z bezdomnością – powiedziała Julie Dworking, dyrektor koalicji. Przed wyborami burmistrz Lori Lightfoot opublikowała propozycję wspierającą obniżenie podatków od transferów poniżej 1 miliona dolarów i podwyższenie ich powyżej tej sumy. Koalicja współpracuje z biurem burmistrz Lightfoot w sprawie opracowania szczegółów planu i ma nadzieję na poddanie go pod głosowanie w 2020 roku.

Chicagowskie Zrzeszenie Realtorów sprzeciwia się podniesieniu podatku od przeniesienia.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location