----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

29 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

Siedem stanów głosowało we wtorek, 28 czerwca na kandydatów obydwu partii ubiegających się o najważniejsze stanowiska. Oprócz Illinois były to Nowy Jork, Oklahoma, Kolorado, Utah, Płd. Karolina oraz Mississippi.

Spójrzmy na wyniki z kilku tylko ciekawszych wyścigów, które wyłoniły partyjnych kandydatów do listopadowych wyborów powszechnych. W kilku przypadkach zajmujący już to stanowisko politycy nie mieli przeciwników z własnej partii, więc prawybory były dla nich tylko formalnością. W innych o nominację walczyło po kilka osób.

Niestety, polonijny kandydat do Senatu, Casey Chlebek, nie uzyskał wystarczającej liczby głosów do dalszej walki o to stanowisko w listopadowych wyborach i zakończył wyścig uzyskując 4 wynik w republikańskich prawyborach z około 73 tysiącami głosów.

Nie udało się również Małgorzacie McGonigal w dystrykcie 5. do Izby Reprezentantów, choć uzyskała bardzo wysoką liczbę głosów stanowiących ponad 44% poparcie wyborców konserwatywnych.

W wyborach do Water Reclamation District, w których bierze udział polonijny kandydat Daniel Pogorzelski, wciąż jeszcze nie poznaliśmy zwycięzcy. W momencie oddawania tego tekstu do druku między Joyce i Pogorzelskim było 0.2% różnicy, więc na ostateczne wyniki musimy chwilę poczekać.

W większości przypadków głosy nie zostały jeszcze do końca zliczone, niektóre liczby mogą się zmienić, choć w większości przypadków znamy już zwycięzcę.

Kolor czerwony to zwycięzca lub aktualnie prowadzący w prawyborach republikańskich / niebieski to zwycięzca lub prowadzący w prawyborach demokratycznych.

Zwycięzcy z obydwu partii zmierzą się w wyborach powszechnych w listopadzie tego roku.

Oto kilka wybranych, najciekawszych wyścigów wyborczych:

30 wyb 1

30 wyb 2

30 wyb 3

30 wyb 4

rj

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----