----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

14 września 2021

Udostępnij znajomym:

Po dwóch latach przerwy powiat Cook wznawia wyprzedaż nieruchomości z zaległościami podatkowymi. Tym razem chodzi o 36,000 domów i mieszkań, których właściciele nie zapłacili podatku za 2018 rok. Skarbnik powiatu Cook, Maria Pappas, wyznaczyła datę wyprzedaży na 5 listopada tego roku.

W sumie chodzi o ok. 163.4 mln dolarów niezapłaconych podatków od nieruchomości w 2018 r. (płatne w 2019 r.) należne za 36 tysięcy domów, mieszkań, budynków komercyjnych i gruntów. Poza tym kolejne 11,744 nieruchomości w Chicago i 7,700 na przedmieściach należących do Cook County winne jest mniej niż $1000 każda.

Biuro Marii Pappas wysyła właścicielom tych miejsc powiadomienie pocztą certyfikowaną informujące, iż w przypadku nieuregulowania zaległego rachunku podatkowego nieruchomość ta zostanie sprzedana.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jest to proces, który może zakończyć się utratą nieruchomości. Ich właściciele mogą tego uniknąć, płacąc zaległe podatki i odsetki zanim zacznie się sprzedaż.

Aby sprawdzić stan spłaty podatków danej nieruchomości odwiedź stronę cookcountytreasurer.com i wybierz opcję “Avoid the Tax Sale”. Wyszukiwanie odbywa się za pomocą adresu bądź numeru indeksowego PIN.

„Około 75% oferowanych na sprzedaż w wyniku niepłacenia podatków nieruchomości dotyczy czarnych i latynoskich społeczności" - mówi skarbnik powiatu Cook, Maria Pappas.

Właściciele mogą nie zdawać sobie sprawy z sytuacji, gdyż poczta donosi o kilkunastu tysiącach zwróconych rachunków i zawiadomień w tej sprawie.

Ponadto, wielu seniorów może nie zdawać sobie sprawy z przysługujących im zniżek i zwolnień podatkowych - wynika z danych powiatu.

„Każdy powinien odwiedzić stronę cookcountytreasurer.com, aby uzyskać więcej informacji” – dodaje Pappas.

Zgodnie z prawem stanu Illinois, doroczna sprzedaż domów obciążonych zaległym podatkiem jest tradycyjnie przeprowadzana 13 miesięcy po upływie terminu płatności. W tym roku okres ten jest dłuższy w związku z opóźnieniem ubiegłorocznej wyprzedaży z powodu pandemii.

rj

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----