----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

16 maja 2022

Udostępnij znajomym:

„Opieka nad dziećmi w Illinois: rodziców nie stać na jej opłacenie. Pracownicy nie mogą sobie pozwolić na to, aby zostać” – to tytuł raportu, który zwraca uwagi na wysokie koszty opieki, które ponoszą zarówno rodzice, jak i pracownicy.

 Koalicja Illinois Child Care for All, która obejmuje Service Employees International Union Healthcare Illinois, Chicago Teachers Union, kilka innych organizacji, nauczycieli oraz rodziców, opublikowała w ubiegłym tygodniu raport na temat tego, co nazywa “kryzysem” w systemie opieki nad dziećmi w Illinois.

Zgodnie z dokumentem, rodzina z więcej niż jednym małym dzieckiem może wydać na opiekę nad dziećmi od 20,000 do 50,000 dolarów rocznie. Ponadto raport stwierdza, że w stanie Illinois 58% populacji mieszka na obszarach, na których nie ma wystarczającej liczby dostawców opieki nad dziećmi, placówek, które zajmowałyby się miejscową populacją dzieci.

Prawie 20% nauczycieli zajmujących się wczesną edukacją w Illinois żyje w ubóstwie, a wielu z nich zarabia mniej niż połowę płacy minimalnej.

„Niedocenianie pracowników zajmujących się opieką nad dziećmi doprowadziło do kryzysu siły roboczej w tej branży, ponieważ dostawcy rodzinnej opieki nad dziećmi zamykają się, a ośrodki mają trudności z rekrutacją personelu” – czytamy w raporcie.

Na konferencji prasowej przedstawiciele organizacji i rodzice rozmawiali o wyzwaniach związanych ze znalezieniem i utrzymaniem opieki nad dziećmi.

Justin Russell, rodzic należący do Southsiders Organized for Unity and Liberation, powiedział, że miał „ograniczone możliwości” wyboru opieki nad dzieckiem, kiedy został samotnym rodzicem w wieku 23 lat.

„Moja płaca za cały tydzień wystarczyłaby na opłacenie opieki dziennej” – powiedział. „To koszmar martwić się o to, że ominiesz kolejną zmianę i nie będzie cię stać na jedzenie, mieszkanie lub opłacenie rachunków tylko dlatego, że nie stać cię na opiekę nad dziećmi”.

Tosha Kelly-Rushton, właścicielka przedszkola z ponad 20-letnim doświadczeniem, dodała, że: „Illinois nie zwraca kosztów opieki nad dziećmi w wystarczającym stopniu. Jeśli prowadzimy własne centrum domowej opieki nad dziećmi… nigdy nie zarabiamy więcej niż 7 dolarów na godzinę na dziecko”. Dodała, że kwota nie obejmuje godzin pracy po powrocie dzieci do domu. „Sprzątamy, pierzemy prześcieradła, wybielamy i wycieramy. Robimy zakupy produktów spożywczych, aby przygotowywać posiłki”.

Dodała, że wielu rodziców, których dzieci uczęszczają do jej przedszkola, pracuje w dużych korporacjach, takich jak Amazon i AT&T.

„Gdyby korporacje płaciły to, co są winne w postaci podatków, moglibyśmy mieć bezpłatną opiekę nad dzieckiem dla wszystkich, a każdy pracownik branży opieki nad dziećmi mógłby otrzymać godną pensję godną i odpowiednie świadczenia”.

Raport wezwał Illinois do zmiany priorytetów wykorzystywania publicznych pieniędzy, które „pomagają najbogatszym stać się jeszcze bogatszymi”, a nie przeznaczają odpowiednich funduszy na większe inwestycje we wczesną edukację i stabilne, opłacalne miejsca pracy dla pracowników branży opieki nad dziećmi.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----