----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

13 września 2018

Udostępnij znajomym:

Do końca września w Muzeum Polskim w Ameryce trwać będzie ósma edycja wystawy „Art For Heart”. Imprezę wspólnie z muzeum zorganizowali członkowie młodzieżowego zarządu Fundacji Dar Serca.

Podczas wernisażu wystawy, który odbył się ósmego września w sali głównej muzeum, przybyłych powitał wiceprezes placówki wystawienniczej Andrzej Pawłowski, który przypomniał, że dochód ze sprzedaży prezentowanych na wystawie eksponatów zostanie podzielony w równych częściach pomiędzy muzeum i fundację.

Za zaangażowanie w tę charytatywną akcję dziękowała artystom oraz gościom prezes fundacji Dorota Małachowska. „Dziękuje wszystkim artystom, którzy biorą udział w tej wystawie, bo my w Darze Serca uważamy, że to jest najpiękniejsza impreza naszego roku kalendarzowego. Jest to połączenie dwóch wspaniałych polonijnych organizacji. Jest to pokazanie polskich artystów i ich dzieł”.

Gratulacje organizatorom złożył konsul generalny Piotr Janicki, który również przekazał na aukcję zdjęcie własnego autorstwa przedstawiające wawelską katedrę. „Ze swojej strony pragnę pogratulować Fundacji Dar Serca. To wspaniała inicjatywa, już ósma. (…) Bardzo się cieszę, że fundacja znalazła gościnę we wspaniałym Muzeum Polskim w Ameryce. Osobiście uwielbiam tutaj przychodzić dla atmosfery, ludzi i tego, co jest tutaj zgromadzone”.

Wyrazy uznania artystom przekazała dyrektor zarządzająca muzeum Małgorzata Kot „Pragnę podziękować wszystkim artystom, którzy przeznaczyli na tę wystawę swoje prace. To najczęściej są nasi przyjaciele przez cały okres roku kalendarzowego, a dzisiaj jest to ich święto i za to bardzo serdecznie im dziękuję, jak i wszystkim tym, którzy tak pięknie przyczynili się do sukcesu tego wieczoru. Można wystawę zobaczyć i zakupić eksponaty do końca tego miesiąca”.

Na wystawie prezentowane są obrazy, rzeźby, grafiki, zdjęcia oraz wyroby rękodzieła artystycznego, których autorami jest trzynastu twórców. Obok chicagowskich malarzy, rzeźbiarzy i fotografików w wystawie już drugi rok z rzędu uczestniczy malarka młodego pokolenia z Poznania Karolina Maria Siwiak. „To jest dla mnie niesamowite wydarzenie. „Art for Heart” to jest impreza, która ma na celu nie tylko przedstawić piękną sztukę polskich twórców społeczności amerykańskiej, ale także ma szlachetne cele. Oprócz tego, że sztuka sama w sobie nosi wysokie wartości i ma na celu komunikować się ze społeczeństwem, to sprzedaż tych prac wesprze fundację oraz muzeum, które pełni piękną misję opieki nad polską kulturą poza granicami kraju”.

Bernadeta Polak zaprezentowała kolekcję zdjęć będących pokłosiem zwiedzania zabytkowych kościołów w Barcelonie. Mistrzyni świata w karate Agata Smetaniuk równie znakomicie jak na macie radzi sobie przy sztaludze, czego przykładem były pokazane portrety dziecięcych twarzy. Tradycyjnie już duże zainteresowanie wzbudziły prace Voytka Glinkowskiego, Stanisława Kielara i pozostałych twórców. Jednym z pierwszych nabywców prezentowanych na wystawie obrazów był Waldemar Czerpak, który zakupił Panoramę Chicago autorstwa Maryny Danylovych. „Powiedziałem żonie, że w każdym polonijnym domu powinna być chociaż jedna piękna panorama Chicago i dlatego ją kupiłem”.

W najbliższą sobotę od godziny 1:30 po południu do godziny 4 odbędą się warsztaty malarskie dla dzieci. Zawita do nich klown. Przewidziane są także inne atrakcje dla najmłodszych. A rodzice będą mieli okazję obejrzeć ekspozycję i nabyć dzieło, które im się spodoba.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----