Wzrost czesnego na University of Illinois
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Administratorzy z University of Illinois po raz pierwszy od sześciu lat zalecają podwyższenie kosztów czesnego dla studentów pierwszego roku pochodzących ze stanu.

Zgodnie z tym zaleceniem, studenci rozpoczynający naukę w roku akademickim 2020/21 zapłaciliby o 1.8 procent więcej za studiowanie na kampusach Urbana-Champaign i Chicago oraz o 1 procent więcej na kampusie w Springfield. W oświadczeniu uniwersytet poinformował, że proponowana podwyżka czesnego wzmocni wysiłki mające na celu przyciągniecie i utrzymanie kadry w całym systemie University of Illinois w odpowiedzi na rekordowo wysoką rekrutację.

Jeśli propozycja zostanie zatwierdzona, podstawowe czesne dla studentów wzrośnie o $218 do $12,254 rocznie w Urbana Champaign, o $192 do $10,776 rocznie w Chicago i o $97.50 – do $9,502 w Springfield. Czesne w przypadku niektórych programów dla absolwentów zrosłoby o 2 procentach na wszystkich trzech kampusach uniwersyteckich.

Administratorzy zalecili również podwyższenie opłat i stawek mieszkaniowych. W Urbana wzrosłyby one o 76 dolarów rocznie – do $3,162, a w Chicago o 32 dolary do $3,340 rocznie. W Springfield pozostałyby na niezmienionym poziomie $2,426 rocznie.

Monitor