----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

01 lipca 2022

Udostępnij znajomym:

Nowy miesiąc oznacza wejście w życie nowych przepisów i zmian, a jedną z nich jest podwyżka płacy minimalnej w Chicago.

Podwyżki różnią się w zależności od wielkości firmy – w przypadku tych, które zatrudniają powyżej 21 osób płaca godzinowa pracowników nieotrzymujących napiwków wzrośnie z 15 do $15.40. Mniejsze firmy, zatrudniające od 4 do 20 osób, odnotują 50-centową podwyżkę godzinową, z 14 do 14.50 dolarów.

Pracownicy domowi, w tym osoby zajmujące się opieką nad dziećmi, sprzątaniem i domową opieką zdrowotną, także muszą otrzymać 15.40 dolarów, niezależnie od tego, ile osób zatrudnia ich pracodawca.

Osoby poniżej 18. roku życia mają teraz prawo do wypłaty w wysokości 12 dolarów na godzinę lub $7.20, jeśli otrzymują napiwki.

Płaca minimalna w Chicago po raz pierwszy przekroczy 15 dolarów na godzinę. Grupy takie jak Fight for 15 od lat forsują wyższe płace minimalne. Stanowa płaca minimalna w Illinois wynosi obecnie 12 dolarów, federalna $7.25 i nie wzrosła od 2009 roku.

1 lipca wzrasta także płaca minimalna w powiecie Cook – do $13.35 dla pracowników nieotrzymujących napiwków i $7.40 dla osób, którzy mają je uwzględnione w swoim wynagrodzeniu.

Podczas pandemii niektórzy pracodawcy, szczególnie ci z branży restauracyjnej, detalicznej i turystycznej, podnieśli płace początkowe do 15 USD lub więcej. Firmy z płacami minimalnymi na poziomie 15 USD lub wyższym obejmują dużych pracodawców, takich jak Target, Costco i Amazon. Walgreens z siedzibą w Deerfield ogłosił w zeszłym roku, że do listopada tego roku podniesie płace początkowe do 15 dolarów za godzinę dla wszystkich pracowników.

Ile osób otrzyma podwyżki?

Miasto szacuje, że wzrost płacy minimalnej będzie miał wpływ na ponad 400 tysięcy osób.

Jeśli pracodawca nie płaci odpowiedniej stawki, można zadzwonić bezpośrednio do Office of Labord Standards pod nr tel. 312-774-2211 lub wysłać e-mail na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., aby uzyskać odpowiedzi na pytania i sprawdzić, czy sprawa może wymagać bardziej formalnego dochodzenia.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----