----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

02 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Ryzyko zarażenia się Covid-19 w powiecie Cook i innych częściach obszaru Chicago wzrosło do „średniego” poziomu zgodnie z najnowszymi krajowymi wytycznymi.

Do czwartku powiat Cook zarejestrował ponad 200 pozytywnych przypadków na 100,000 mieszkańców, przechodząc w ten sposób na wyższy poziom transmisji koronawirusa zgodnie z najnowszymi danymi Centers for Disease Control and Preventions. Powiaty Lake i DuPage również powróciły do poziomu średniego ryzyka. Wskaźnik przypadków w całym stanie wynosił 193 na 100,000 mieszkańców w piątek.

Wraz z ponownym wzrostem liczby zachorowań chicagowskie szkoły publiczne ponowiły prośbę, aby wszyscy nosili maski przebywając w budynkach, chociaż dystrykt zrezygnował z obowiązku maskowania w związku z naciskami prawnymi.

W wyniku zaktualizowanego oznaczenia COVID-19 Departament Zdrowia Publicznego powiatu Cook zaleca – ale nie wymaga – maskowania w pomieszczeniach, testowania przed spotkaniami towarzyskimi, przyjmowania szczepionek przypominających i, jeśli to możliwe, organizowania spotkań towarzyskich na zewnątrz i unikania słabo wentylowanych przestrzeni.

„Te zalecenia nie są nowe, ale podkreśla się, że mają chronić nasze społeczności przed dalszym wzrostem COVID” – powiedziała dr Rachel Rubin. „Ponieważ hospitalizacje pozostają na niskim poziomie, chcemy teraz ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się”.

Doktor Allison Arwady, komisarz Departamentu Zdrowia Publicznego w Chicago, powiedziała w piątek, że chociaż miasto „pozostaje na niskim poziomie COVID-19, wraz ze stopniowym wzrostem liczby przypadków w ciągu ostatnich kilku tygodni, spodziewamy się, że wkrótce przejdzie do „średniego”. Kiedy tak się stanie, będziemy traktować to jako żółte światło ostrzegawcze. Na szczęście jesteśmy bardzo dalecy od osiągnięcia „wysokiego” poziomu COVID-19, ale mieszkańcy powinni zacząć zachowywać większą ostrożność”.

Na początku tego miesiąca Arwady zapowiedziała również, że CPS przywróci mandat na maski, jeśli miasto osiągnie „średni” poziom ryzyka. Jeśli poziom ryzyka skoczy do „wysokiego”, powróci wymóg maseczkowania w przypadku większości publicznych pomieszczeń, wraz z wymogiem okazywania dowodu szczepień w miejscach takich jak restauracje i bary.

Chicago znajduje się obecnie w wyznaczeniu „niskiej” transmisji, chociaż wskaźniki tykają od tygodni.

Gubernator J.B. Pritzker, który 28 lutego zniósł stanowy mandat dotyczący maseczek, a w kwietniu zniósł ograniczenia dla transportu publicznego, powiedział, że uważnie obserwuje liczby.

„Nie lubię, gdy one rosną” – powiedział Pritzker w piątek, dodając, że niedawno sam otrzymał drugą dawkę przypominającą szczepionki i zachęca do tego samego wszystkie kwalifikujące się osoby.

Najnowsze wskaźniki CDC służące do oceny ryzyka COVID-19 w społeczności uwzględniają kombinację liczb dotyczących ilości przypadków, przyjęć do szpitala i zajętych łóżek szpitalnych. Regiony z ponad 200 przypadkami na 100,000 mieszkańców w ostatnim tygodniu są automatycznie uznawane za ryzyko „średnie” lub wyższe.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----