----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

15 lipca 2022

Udostępnij znajomym:

Jeśli często robimy zakupy w sieci, przeglądarki internetowe wiedzą o nas naprawdę dużo. Przyznajemy stronom internetowym i aplikacjom określone uprawnienia i zezwalamy plikom „cookies” na śledzenie naszych informacji online. Większość użytkowniku Internetu zdaje sobie sprawę, że firmy monitorują naszą aktywność i sprzedają te dane reklamodawcom online.

Ukierunkowane algorytmy reklamowe oznaczają również, że nasze urządzenia mają zapisaną i przechowywaną całą naszą historię przeglądania i osobiste zainteresowania. Oczywiste jest, że w dzisiejszych czasach dane osobowe są bardzo cennym zasobem dla firm, jeśli chodzi o dowiadywanie się więcej o zachowaniach konsumentów lub potencjalnych odbiorcach, a także o ukierunkowanych strategiach reklamowych. Pytanie, ile dokładnie (w przeliczeniu na dolara) są warte te informacje?

Portal CouponBirds, dostawca informacji konsumenckich, przeprowadził ankietę wśród 3,510 konsumentów, aby określić dokładną kwotę, za jaką byliby skłonni sprzedać swoje dane dotyczące zakupów online, gdyby było to hipotetycznie możliwe. Okazało się, że przeciętny mieszkaniec Illinois byłby skłonny sprzedać swoje dane dotyczące zakupów online za cenę 1,331.67 dolarów. Średnia krajowa to $1,452.25.

Przyglądając się poszczególnym stanom, okazuje się, że mieszkańcy Kolorado oczekiwaliby najwyższej opłaty za swoje dane osobiste – aż $2,820.67. Dla porównania, najniżej wycenili je mieszkańcy Tennessee, gdzie przeciętny kupujący online sprzedałby je za jedyne $623.04.

Stany, które przywiązują największą wagę do swoich danych dotyczących zakupów, czyli sprzedaliby je najdrożej, to:

1. Kolorado: 2,820.067 USD
2. Nebraska: 2,784.75 USD
3. Wyoming: 2,347.33 USD
4. Minnesota: 2,202.55 USD
5. Oklahoma: 2,016.00 USD.

Stany, które przypisują najniższą wartość swoim danym o zakupach online, to:

50. Tennessee: 623.04 USD
49. Idaho: 742.30 USD
48. Michigan: 801.17 USD
47. Missisipi: 866.43 $
46. Utah: 919.75 USD.

Jesteśmy skłonni sprzedać swoje dane

Podczas gdy wielu internautów nie jest zachwyconych udostępnianiem ich danych stronom trzecim, oczywiste jest, że zaangażowanie pieniędzy nieznacznie wpływa na ich uczucia… Prawie jedna trzecia kupujących online stwierdziła, że sprzedałaby swoje osobiste dane dotyczące zakupów, gdyby miała możliwość czerpania z tego korzyści. W rzeczywistości, aż 85% internautów uważało, że powinni otrzymać rekompensatę finansową za jakiekolwiek dane osobowe, które zostały sprzedane stronie trzeciej.

Co równie ciekawe, 65% ankietowanych stwierdziło, że wolałoby mieć bezpłatny dostęp do mediów społecznościowych godząc się na monitorowanie i sprzedawanie ich danych, w porównaniu z koniecznością płacenia za media społecznościowe, w których ich dane nie są śledzone ani sprzedawane.

Jednak pomimo obaw o prywatność tylko 1 na 5 osób stwierdziła, że podjęła działania, aby zmienić swoje ustawienia prywatności podczas surfowania w Internecie.

Chcielibyśmy śledzić innych

Wygląda na to, że wielu użytkowników Internetu jest ciekawych tego, co robią inni. Prawie 3 na 4 (70%) badanych przyznało, że uzyskałoby dostęp lub kupiłoby dane z mediów społecznościowych innych użytkowników, gdyby sądzili, że mogą przejść w tryb incognito. A czyje dane z mediów społecznościowych najchętniej chcielibyśmy poznać? Ponad jedna trzecia (35%) stwierdziła, że najprawdopodobniej kupiłaby dane z mediów społecznościowych swojego byłego partnera, podczas gdy 1 na 5 (20%) kupiłaby dane obecnego partnera. Inne odpowiedzi obejmowały hipotetycznie zakupy:
- danych z mediów społecznościowych znajomych (15%)
- danych dotyczących współpracowników (12%)
- danych dotyczących rodziny (10%)
- danych dotyczących teściów (8%).

„To przerażająca rzeczywistość, że nasza historia przeglądania Internetu zawiera znaczną ilość informacji o naszym życiu osobistym, co jest nieocenionym atutem dla firm, które wykorzystują te dane w swoich programach reklamowych online” - mówi Tricia Smith. „Ważne jest, aby upewnić się, że twoje dane osobowe są chronione w Internecie, nawet jeśli składasz tylko jednorazowe zamówienie na stronie internetowej. Upewnij się, że twoje hasła są unikatowe i chronione, a gdy już to robisz, sprawdź również swoje ustawienia prywatności w mediach społecznościowych!”.

jm

----- Reklama -----

MONITOR-KONKURS WAKACYJNY

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----