----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

19 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

Amerykański producent jest jednym z pierwszych na świecie, którzy otwarcie poinformowali o zmianach w cennikach swoich samochodów – nie po raz pierwszy w tym roku. Najnowsza podwyżka cen o 5% następuje wraz ze wzrostem kosztów surowców, takich jak aluminium czy lit, wykorzystywanych w samochodach i akumulatorach, podczas gdy producenci samochodów mają trudności z pozyskaniem chipów i innych materiałów z powodu niedoboru w całej branży.

Zmiany już są widoczne

Największe podwyżki cen objęły Model X, który w opcji Dual Motor All-Wheel Drive zdrożał o 6 tys. dol. do 120,990 dol. Natomiast Model S Dual Motor All-Wheel Drive kosztuje teraz 104,990 dol. - jest droższy o 5 tys. Dodatkowo opóźnione zostały dostawy w USA niektórych modeli nawet o kilka miesięcy.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, powiedział, że lit jest odpowiedzialny za wzrost kosztów i "czynnikiem ograniczającym" rozwój samochodów elektrycznych, zachęcając producentów z branży motoryzacyjnej do wejścia w biznes litowy. Elon Musk uciął spekulacje i powiedział, że najnowsza podwyżka z całą pewnością nie jest ostatnią biorąc pod uwagę także rekordowo wysoką inflację.

Nie tylko Tesla

Za produkowanego w Illinois Riviana - Rivian Automotive Inc (RIVN.O) także trzeba będzie zapłacić więcej. Za podstawowy model auta osobowego producent chce o 10,000 dolarów więcej. Dyrektor finansowy firmy Rivian Claire McDonough powiedziała, że mimo wzrostu cen klienci wybierają modele z najwyższej półki.

"To jest dźwignia finansowa, jeśli weźmiemy pod uwagę inflację i przestrzeń cenową, którą uważamy, że mamy dla naszych pojazdów" - powiedziała McDonough.

FK

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----