----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Co roku powraca debata na temat tego, kiedy powinniśmy ubierać choinkę. W polskiej tradycji jest czekanie aż do Wigilii, natomiast Amerykanie świąteczne drzewka wyciągają już w listopadzie. Czy to za wcześnie?

Czy kiedykolwiek jest za wcześnie na ubranie choinki? Tak. Okazuje się, że prawie 95% respondentów ankiety przeprowadzonej przez portal Axios tak uważa. Tylko nieco ponad 5.5% wierzy, że nigdy nie jest na to za wcześnie.

11

Połowa z ponad 1,800 respondentów uważa, że teraz jest na to najlepszy czas – czyli listopad, po Thanksgiving. Jedna piąta odpowiedziała, że choinka przed Dniem Dziękczynienia też jest w porządku, o ile jest już po Halloween. 17% woli zaczekać ze świątecznymi dekoracjami do grudnia. A jedynie 2% uważa, że choinka powinna stanąć w naszych domach dopiero po 20 grudnia.

Pomimo różnych przekonań w tej w kwestii, eksperci są zgodni co do tego, że w tym roku zapłacimy od 10 do 30% więcej zarówno za żywe, jak i sztuczne choinki, a wybór może być ograniczony. Warto się więc pospieszyć.

jm