Zabawa Chóru im. F. Chopina
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Działający od blisko dwudziestu lat polonijny chór im. Fryderyka Chopina rozpoczął bieżący rok od koncertów kolędniczych na różnych imprezach polonijnych. W minioną sobotę ich występ był głównym punktem programu zabawy karnawałowej, którą na potrzeby chóru zorganizowali chórzyści w sali Związku Klubów Polskich przy 5835 W. Diversey.

„Ze względu na to, że chór potrzebuje pieniędzy na swoje utrzymanie zorganizowaliśmy dzisiaj zabawę dochodową. Wieczór rozpoczynamy mini koncertem. Zaśpiewamy cztery pieśni ludowe. Po występie rozpocznie się część taneczna. Mamy loterię fantową. Na szczęśliwców czeka 45 różnego rodzaju upominków. Mam nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawić” – powiedział prezes Józef Grządziel.

Chór im. Fryderyka Chopina został założony 19 lat temu z inicjatywy Alicji Jamrozik. W roku przyszłym zorganizowane zostaną obchody dwudziestolecia istnienia. Chór występuje na różnego rodzaju polonijnych imprezach. Ma na swoim koncie po kilkadziesiąt występów rocznie. W repertuarze ma szeroki wachlarz pieśni ludowych, religijnych, wojskowych i patriotycznych. Obecnie nad sferą muzyczna chóru czuwa Jadwiga Koszałka, która przejęła pałeczkę po wieloletnim dyrygencie Eugeniuszu Ballarinie. Chór liczy ponad trzydziestu śpiewaków i śpiewaczek. Cały czas prowadzony jest nabór osób chętnych do uczestnictwa w zajęciach i w występach.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak