Zadłużenie z tytułu kart kredytowych spada w Illinois
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Posiadacze kart kredytowych w Illinois zmniejszyli w ubiegłym roku swoje zadłużenie – co może wydawać się zaskakujące w związku z pandemią Covid-19 i kulejącą gospodarką.

Według Experian, średnie saldo na karcie kredytowej w Illinois spadło o 14% w 2020 roku, z $6,253 do $5,365. Ogólne zadłużenie z tytułu kart kredytowych w Stanach Zjednoczonych również spadło.

Nathan Grant, starszy analityk branży kredytowej w Credit Card Insider, twierdzi, że pandemia postawiła konsumentów w defensywie.

„Ludzie nadal korzystają z możliwości kredytowych, opierając się na nich w sytuacjach awaryjnych i innych nagłych wypadkach, ale przyjrzeli się innym wydatkom, które być może nie są tak ważne” – stwierdził.

Według danych Experian, od 2019 roku zadłużenie z tytułu kart kredytowych spadło o 9%, obniżając łączną sumę za trzeci kwartał 2020 roku do 756 miliardów dolarów. Spadek stanowi ponad 73 miliardy dolarów, które konsumenci spłacili w ubiegłym roku.

Grant dodał, iż karty kredytowej odegrają kluczową rolę w zmianie wydatków konsumenckich. „Uważam, iż to interesujące, że chociaż wykorzystanie kart kredytowych spada, zapotrzebowanie na karty kredytowe wykorzystywanych do zakupów online pozostaje dość wysokie” – powiedział.

Zakupy internetowe w Stanach Zjednoczonych w okresie świątecznym 2020 roku wzrosły o ponad 32% w porównaniu z rokiem wcześniejszym, osiągając rekordową sumę 188.2 mld dolarów – wynika z danych Adobe Analytics.

Konsumenci w Waszyngtonie odnotowali największy średni spadek, a zadłużenie z tytułu kart kredytowych zmniejszyło się tam o 20% w ubiegłym roku. Salda konsumentów z Północnej Dakoty spadły tylko o 8% - co stanowi najniższy poziom w kraju. Posiadacze kart kredytowych w Iowa mają najniższe średnie zadłużenie w kraju, na poziomie $4,289, podczas gdy konsumenci z Alaski mają najwyższe - $6,617.

jm