----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Nawet 12.9 miliona dolarów dziennie było wydawanych na zakłady sportowe, zarówno online, jak i osobiście.

Tylko w sierpniu 2021 roku mieszkańcy Illinois wydali 400.4 milionów dolarów na zakłady sportowe, a ich popularność wywindowała Illinois do pierwszej trójki z 19 stanów, gdzie są one legalne. Tym samym Illinois stało się rywalem największych stanów bukmacherskich: New Jersey i Nevady.

Jak się okazuje jednak, zakłady sportowe nie są oszałamiającym generatorem przychodów, jak może się wydawać patrząc na wydawane przez grających sumy. Eric Noggle, stanowy analityk z Illinois Commission on Government Forecasting and Accountability, spodziewa się, że w 2021 roku Illinois uzyska 100 milionów dolarów przychodów z zakładów sportowych.

„To dobrze. Sto milionów dolarów to dużo pieniędzy. Illinois radzi sobie całkiem nieźle na rynku zakładów sportowych” – powiedział. „W roku podatkowym 2022 zobaczymy jeszcze większe wpływy. Ale w całym schemacie dochody podatkowe z zakładów sportowych nie stanowią ogromnej kwoty w porównaniu z innymi źródłami dochodów”.

Większość zakładów sportowych, bo aż 95%, jest dokonywana online. Kasyna obsługiwały tylko 5% zakładów sportowych w Illinois w 2021 roku.

Jak stwierdził Noggle, największym źródłem przychodów z gier w Illinois w ubiegłym roku był wzrost popularności autorów do gier wideo.

Eksperci przewidywali, że Illinois będzie miało 20,000 automatów do gier wideo w całym stanie, jednak ich popularność spowodowała, że liczba ta wzrosła dwukrotnie, a w stanie znajduje się obecnie 40,000 takich maszyn – poinformował Noggle w swoim dorocznym raporcie.

jm