Zakłady sportowe w telefonie
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Już za chwilę będą możliwe w Illinois. To spore pieniądze dla stanu, wysokie ryzyko uzależnienia dla mieszkańców.

Internetowe zakłady sportowe stały się popularną opcją w stanach, które je oferują – najbardziej oczywiście w Nevadzie, ale niedaleko w tyle znajduje się New Jersey, gdzie aż 86% zakładów dokonywanych jest w internecie.

Smartfony pozwalają graczom wybrać najkorzystniejsze zakłady, dokonywać ich podczas gry, stawiać na fantazyjne zagrania i cieszyć się stymulującym hazardem bez konieczności wstawania z kanapy.

Jednak wspomniana łatwość i wygoda, dzięki którym taka forma zakładów cieszy się wielką popularnością, może w opinii wielu ekspertów prowadzić do uzależnienia.

„Gdy oglądasz grę i możesz w tym czasie dokonywać zakładów, zaczynasz działać impulsywnie” – mówi Lia Nower z Rutgers Center for Gambling Studies, która śledzi zaangażowanie New Jersey w zakłady sportowe. „Im bardziej impulsywni ludzie, tym większe prawdopodobieństwo, że rozwiną się problemy z hazardem”.

Legislatorzy z Illinois na początku roku zadecydowali o legalizacji zakładów sportowych. Wirtualnym hazardem w naszym stanie mogą zajmować się na przykład kasyna, jeśli uiszczą opłatę w wysokości 10 milionów dolarów, a następnie płacić będą milion co 4 lata. Dużo? Chyba nie, skoro chętnych wielu. Poza tym płacić będą 15% od zysku.

Do końca tygodnia Illinois Gaming Board ma zakończyć prace nad regulacjami dotyczącymi przyznawania aplikacji. Wszyscy mają nadzieję, że w 2020 r. zakłady sportowe za pomocą aplikacji telefonicznej będą możliwe.

Gdy tak się stanie, doświadczenia innych stanów uczą, iż taka forma zakładów szybko zdominuje rynek. Przykładem może być Indiana, gdzie od września można dokonywać zakładów sportowych w kasynach. Jednak gdy miesiąc później wprowadzono odpowiednie aplikacje telefoniczne, liczba zakładów gwałtownie wzrosła. W listopadzie przyniosły one $147 milionów, z czego dwie trzecie pochodziło z aplikacji w smartfonach.

Ocenia się, że ok. 2 proc. populacji znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka uzależnienia od hazardu. W przypadku wygodnych aplikacji odsetek ten jest nieco wyższy.

RJ

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: